Rodzinna tragedia w Elblągu: W mieszkaniu przy ul. Pionierskiej znaleziono ciało kobiety, jej mąż popełnił samobójstwo [AKTUALIZACJA]

2022-07-18 09:44:05(ost. akt: 2022-07-19 14:16:03)

Autor zdjęcia: EG

Wstrząsającego odkrycia w minioną sobotę dokonała w Elblągu jedna z jego młodych mieszkanek, która zaniepokojona tym, że jej matka nie odbierała telefonu, postanowiła ją odwiedzić. Okazało się, że 38-latka nie żyje. To nie koniec rodzinnego dramatu.
Ulica Pionierska w Elblągu. To właśnie w jednym ze znajdujących się przy niej bloków córka zamordowanej dokonała przerażającego odkrycia, wchodząc do mieszkania, w którym, jak liczyła, spotka swoją matkę.

— Zdarzenie dotyczy ujawnienia zwłok kobiety w średnim wieku w jednym z mieszkań przy ulicy Pionierskiej. Wstępnie ustalono, że do śmierci kobiety doszło w piątek 15 lipca w godzinach popołudniowych, natomiast w sobotę 16 lipca zwłoki zostały ujawnione przez dorosłą córkę denatki, która była zaniepokojona tym, że matka nie odbierała telefonu — relacjonuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

Jak przekazuje, w obrębie głowy zmarłej kobiety stwierdzono bardzo rozległe obrażenia. To jednak nie koniec rodzinnego dramatu.

W poniedziałek 18 lipca w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zarejestrowane zostały materiały dotyczące nie jednego, ale dwóch zdarzeń.

— Drugie zdarzenie dotyczy ujawnienia zwłok mężczyzny na jednej z posesji w miejscowości Rychliki, w której zamieszkiwał. Wstępnie ustalono, że przyczyną zgonu była śmierć w wyniku zamachu samobójczego poprzez powieszenie się — przekazuje Karmowski.

Według ustaleń prokuratury, córka o swoim odkryciu i śmierci 38-latki poinformowała jej męża. Ten w chwilę po odbytej z nią rozmowie zadzwonił do swojej matki z prośbą o opiekę nad dwójką dzieci w wieku 7 i 9 lat. Zaniepokojona kobieta pojechała do miejsca zamieszkania syna, gdzie odnalazła jego zwłoki.
Zdaniem prokuratury najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja, że najpierw doszło do zabójstwa kobiety, a później sprawca popełnił samobójstwo.
Małżonkowie nie mieszkali razem, toczyło się pomiędzy nimi postępowanie rozwodowe.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to rodzinna tragedia. Ciało zostało skierowane na sekcję zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci kobiety — informuje Komenda Miejska Policji w Elblągu.