Elbląg: Przewozili samolotem serce do transplantacji. W czasie lotu zauważyli plantację konopi

2022-07-19 11:39:08(ost. akt: 2022-07-19 12:01:36)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci kryminalni z Elbląga zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich znajdującą się na obrzeżach miasta. Informacja o uprawie pochodziła od policjantów, którzy wykonywali zupełnie inne, ważne zadania a w Elblągu byli jedynie przejazdem… no może bardziej przelotem.
W jednym z kultowych polskich filmów bohater mówi, że: „człowiek musi sobie czasem polatać”. Tym razem lecieli policyjni lotnicy z Wydziału Operacji Lotniczych Komendy Głównej Policji w Warszawie i to dość nietypowo, bo na pokładzie policyjnego śmigłowca Bell-407GXi przewozili serce do transplantacji dla 58-letniego pacjenta z przewlekłą niewydolnością serca. Lot odbywał się z Podlasia do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dziś wiemy już, że pacjent przeszedł operację, czuje się dobrze i wraca do zdrowia.

Na trasie przelotu był Elbląg. Tam właśnie zbliżając się do miasta, lotnicy zauważyli dziwną uprawę umiejscowioną na polanie w środku zalesionego terenu. W drodze powrotnej mieli już więcej czasu, więc postanowili lecieć tą samą trasą i dokładniej sprawdzić wspomniany teren. Gdy byli nad obiektem zgodnie stwierdzili, że jest to uprawa konopi indyjskich. Informacja od lotników chwilę później trafiła do policjantów kryminalnych elbląskiej komendy. Ci po przekazanych wskazaniach gps ze śmigłowca znaleźli teren oraz plantację z ilością 130 nasadzeń konopi indyjskich. Ta została zlikwidowana.

Trwają obecnie czynności zmierzające do ustalenia, osób, do których należała uprawa. Policjanci nie wykluczają zatrzymań w tej sprawie.
Przypominamy: Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


KMP Elbląg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3103762 27 lip 2022 11:17

    Jesteście niesamowici! Teraz przepalcie grube tysiące złotych z naszych podatków na to by złapać jakiegoś małolata, potem kolejne tysiące na rozprawy, prąd w sądzie i wypłatę dla sędziego. Dacie mu 3 lata zawiasów, jesteście super!

    odpowiedz na ten komentarz