Pierwsze koncerty w nowym amfiteatrze w parku Dolinka

2022-07-20 18:01:05(ost. akt: 2022-07-21 08:27:58)

Autor zdjęcia: MDK Elbląg

Koncert w nowym amfiteatrze w parku Dolinka to marzenie wielu mieszkańców — mówi jedna z elblążanek. I to marzenie niedługo się spełni. A wszystko za sprawą bezpłatnych wydarzeń, które zostały przygotowane dla mieszkańców Elbląga.
Park Dolinka i związany z nim nieodłącznie amfiteatr to znana wszystkim elblążanom część naszego miasta, która w ubiegłym roku doczekała się upragnionej przez wielu mieszkańców modernizacji.

Od 6 grudnia 2021 roku mieszkańcy i mieszkanki mogą już korzystać ze zrewitalizowanego parku Dolinka. Całkowity koszt metamorfozy to ponad 13 milionów złotych.

Inwestycja pozwoliła na utworzenie parku wypoczynku i rozrywki, a także miejsca spotkań i rekreacji dla mieszkańców i turystów.

— Projekt obejmował rewitalizację zdegradowanej otwartej przestrzeni publicznej parku, będącej historycznym miejscem spotkań, rekreacji i wypoczynku oraz rewitalizację byłego obiektu animacji społecznej poprzez budowę nowego amfiteatru na obiekt o charakterze kameralnym — przekazuje Urząd Miasta w Elblągu.

Przez rewitalizacją parku Dolinka, znajdujący się tam amfiteatr wybudowany w latach 70. XX wieku nigdy wcześniej nie przeszedł gruntownego remontu. Od lat nieczynny wywoływał wśród mieszkańców nostalgię i tęsknotę za miejscem, które kiedyś tętniło życiem. W 2015 roku zdecydowano się ze względów bezpieczeństwa na ogrodzenie go i zamknięcie na kłódkę.

Mieszkańcy Elbląga często i głośno wyrażali swój sprzeciw i niezadowolenie związane z niszczejącym miejscem, w którym kiedyś odbywały się koncerty, spektakle, przeglądy muzyczne i występy elbląskich uczniów.

Gdy oddano już nowy amfiteatr do użytku, pojawiały się głosy, że obiekt jest za mały i idealny jedynie na uroczystości dla przedszkolaków.

— Park z założenia jest miejscem do wypoczynku, dlatego koncepcja zakładała budowę małego amfiteatru — idealnego do koncertów kameralnych. Od dużych imprez z mocnym nagłośnieniem jest Wyspa Spichrzów — tłumaczy Łukasz Mierzejewski, inspektor ds. kontaktów z mediami Urzędu Miejskiego w Elblągu.

— Koncert w nowym amfiteatrze w parku Dolinka to marzenie wielu mieszkańców — mówi jedna z mieszkanek Elbląga. I to marzenie niedługo się spełni.


Już w niedzielę 24 lipca amfiteatr w parku Dolinka wybrzmi dobrym popem, funky i soulem. W ramach cyklu Miasto.Gramy wystąpi amerykański wokalista Nick Sinckler. Miasto.Gramy to cykl imprez kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? Koncerty i inne spotkania odbywają się w różnych elbląskich lokalizacjach. Była Grota w parku Planty i Targowisko Miejskie. Tym razem czas na niedawno oddany do użytku amfiteatr w Parku Dolinka.

Ale to nie wszystko. Już w sobotę 6 sierpnia z amfiteatru w parku Dolinka znów popłynie muzyka. A wszystko to za sprawą cyklu koncertów pod nazwą Park z kulturą, organizowanego przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Park Dolinka, amfiteatr i Wah-Wah Brass – oto przepis na udane letnie popołudnie elbląskiego melomana. Wraz z artystami tworzącymi ten wyjątkowy zespół dęty poznamy oblicze muzyki rozrywkowej. Wah-Wah Brass to muzycy, którzy doświadczeniem mogliby obdzielić co najmniej kilka zespołów (występy m.in. w Polsce, Czechach, Francji, Niemczech oraz Australii), a o ich kunszcie świadczą choćby wspólne występy z Krzysztofem Pendereckim, Justyną Steczkowską, Waldemarem Malickim czy Alicją Majewską.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.