Wózek bliźniaczy 3w1 dla niemowlaków

2022-07-22 19:28:05(ost. akt: 2022-07-22 19:31:01)
Rodzice spodziewający się nie jednego a dwójki dzieci mają nie lada wyzwanie poszukując akcesoriów dla nowych członków rodziny. Ważnym zakupem jest między innymi np. wózek bliźniaczy 3w1 dla. Na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać i w jaki sposób wybrać?
Wózki bliźniacze 3w1 i 2w1
Wózki bliźniacze dostępne na rynku mogą być w zestawie 3w1 oraz 2w1. Te pierwsze posiadają w sobie już cały zestaw podróżny wraz z fotelikiem co znacznie ułatwia podróżowanie i przemieszczanie się z dwójka malutkich dzieci. Warto także zwrócić uwagę, że wózek dla bliźniaków 3w1 pozwoli zaoszczędzić dużo więcej miejsca w razie dłuższego wyjazdu, bowiem demontowane foteliki z ramy nie zajmują dodatkowo miejsca w przestrzeni bagażowej. Rozwiązania typu 2w1 nie posiadają fotelików samochodowych, co może stanowić niekiedy poważny problem. Warto w tym miejscu natomiast skupić się na warunkach i zapotrzebowaniu rodziny w jakiej mają pojawić się bliźnięta.

Dostępne opcje
Wózki bliźniacze 3w1 występują w konfiguracji gdzie siedzisko może być umieszczone jedno za drugim oraz w takiej gdzie dzieci siedzą obok siebie (siedziska równoległe). Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wózek w którym dzieci siedzą jeden obok drugiego może generować dodatkowe problemy w momencie gdy jedno z bliźniąt zaśnie, drugie natomiast może mu przeszkadzać. W takim przypadku zdecydowanie dla zwiększenia komfortu snu lepszym rozwiązaniem będzie opcja z siedzeniami występującymi po sobie. Co do gabarytów obu rozwiązań sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Ze względu na mnogość rozwiązań w systemach jezdnych żaden model nie powinien sprawiać nadmiernych problemów z poruszaniem się, jednak oba wózki gabarytowo są większe od standardowych. Należy zastanowić się, który wózek bliźniaczy 3w1 będzie lepszy w warunkach w jakich mieszka rodzina. W zależności od tego czy jest to blok czy dom różne rozwiązania mogą okazać się odpowiednie.

Wózek dla niemowlaków 3w1 - na który się zdecydować?
Kupując wózek bliźniaczy 3w1 powinno wziąć się pod uwagę gabaryty wybranego modelu. Jak wcześniej wspomniano, sam fakt tego gdzie się mieszka ma ogromny wpływ na to jaki ostatecznie wózek dla bliźniaków będzie najodpowiedniejszy. Starsze budownictwo może mieć wąskie klatki schodowe, wąskie windy, dlatego mieszkając na wyższych piętrach trzeba zastanowić się czy nie będzie problemem wniesienie wózka oraz ustawienie go w taki sposób aby nie utrudniał komunikacji na korytarzach. Gdy wózek dla niemowląt ma być trzymany w domu, to także trzeba sprawdzić do jakich rozmiarów maksymalnie wybrany model się składa, aby nie generować dodatkowych problemów związanych z brakiem miejsca w mieszkaniu. Ponadto wózki dla bliźniaków 3w1 są o wiele cięższe od pojedynczych modeli przez co wymagają mocniejszych i pewniejszych zabezpieczeń. Ważnym aspektem jest również system jezdny, czyli amortyzatory i rodzaj kół. Zanim dokona się wyboru konkretnego wózka dobrze jest wziąć pod uwagę gdzie najczęściej będzie on używany, a następnie dobrać taki, który nie będzie generował dodatkowych problemów.

Podsumowanie
Niestety wózki bliźniacze w wersji 3w1 należą zdecydowanie do droższych rozwiązań, jednak gdy rodzina spodziewa się dwójki dzieci jest to nieuniknione. Decydując się na kompletny system podróżny w tego typu modelach można oszczędzić sporo miejsca dlatego poleca się go dla rodzin często przemieszczających się samochodem. Kompletny wózek bliźniaczy 3w1 oszczędza czas i miejsce. Warto sprawdzić również inne funkcjonalności, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort dzieciom oraz rodzicom. Należy sprawdzić rodzaj tapicerki, dodatkowe akcesoria jakie mogą okazać się niezbędne przy ostrym słońcu, mocnym wietrze czy deszczowej pogodzie. Ważne będzie także miejsce na przechowywanie akcesoriów dla dzieci. Cały zestaw podróżny oszczędza miejsce w samochodzie i umożliwia swobodniejsze przemieszczanie się z bliźniętami. Na końcu pozostaje design i ogólna estetyka. Na szczęście wózki bliźniacze 3w1 coraz częściej są spotykane w salonach sprzedaży i występują w różnych konfiguracjach, dlatego na pewno każdy rodzic znajdzie coś co będzie w pełni odpowiadało jego wymaganiom.