Liposukcja laserowa

2022-07-27 07:17:10(ost. akt: 2022-07-27 07:19:26)   Artykuł sponsorowany
Sky Clinic to nowoczesne rozwiązania, które pozwolą bezboleśnie odmienić swój wygląd, zyskać pewność siebie i pozbyć się kompleksów. Doświadczony i wyspecjalizowany personel od lat pomaga setkom pacjentów w swoich dwóch klinikach - warszawskiej oraz wrocławskiej. Profesjonalne podejście, nieustanne kształcenie się oraz duża wiedza lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów to gwarancja zadowolenia. Klinika zajmuje się również przeszczepem włosów, korzystając z jednych z najnowocześniejszych technologii.
Liposukcja laserowa to jeden z zabiegów, który można wykonać w Sky Clinic. Zabieg cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ skutecznie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, a efekt widoczny jest już po pierwszej wizycie w klinice.

Na czym polega liposukcja laserowa?
Liposukcja laserowa pozwala pobyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej z komórek tłuszczowych z wybranej partii ciała. Zabieg jest nowoczesny, dlatego uważany jest za mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji. Rozbijanie tkanki tłuszczowej za pomocą lasera emitującego promieniowanie nie wpływa negatywnie na pozostałe tkanki w organizmie, dlatego zabieg uważany jest za bezpieczną metodę.
Liposukcja laserowa przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, co znacznie poprawia komfort pacjenta. Lipoliza laserowa nie tylko pomaga pozbyć się tłuszczu z komórek tłuszczowych, ale też w sposób widoczny wygładza skórę i eliminuje cellulit.

Jak działa laser na tkankę tłuszczową?
Laser emituje promieniowanie, które trafia dokładanie tam, gdzie znajdują się komórki tkanki tłuszczowej. Promieniowanie laserowe rozbija tkankę tłuszczową, a sam tłuszcz zmienia się w postać płynną. Część płynnego tłuszczu usuwana jest już podczas liposukcji laserowej, pozostały tłuszcz jest eliminowany przez organizm w ciągu najbliższych dni.
Liposukcja laserowa a włókna kolagenowe
Dzięki odpowiedniej długości fali lasera dochodzi do pobudzania produkcji włókien kolagenowych - to dodatkowe korzyści, które niesie za sobą liposukcja laserowa. Włókna kolagenowe są intensywnie produkowane jeszcze długo po skończeniu zabiegu.
Nowy kolagen przyczynia się do naturalnego napięcia i wygładzenia obszaru ciała, na którym wykonano lipolizę laserową. Z tego względu lipoliza laserowa nie pozostawia efektu obwisłej skóry.
Podsumowując, tkanka tłuszczowa jest eliminowana, co widać już bezpośrednio po zabiegu, skóra staje się wyraźnie napięta i wygładzona.

Jak wygląda zabieg liposukcji laserowej?
Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji laserowej trwa do 2 godzin (czas trwania zabiegu zależy od wybranej partii ciała). Pierwsza wizyta polega na konsultacji z lekarzem specjalistą lub z kosmetologiem, który określi stan skóry oraz ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego rezultatu.
Na tym etapie klient wypełnia ankietę zdrowotną, która pozwala wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.
Znieczulenie miejscowe i wprowadzanie igieł do lipolizy laserowej
Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe (na życzenie pacjenta istnieje możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym), a wybrany obszar ciała zostaje dokładnie zdezynfekowany.
Kiedy znieczulenie zacznie działać - lekarz wykonuje niewielkie nacięcie i wprowadza igły, inaczej zwane kaniulami. Zadaniem jednej z igieł jest sprawne usuwanie tkanki tłuszczowej, która przechodzi w stan płynny.
Druga igła odpowiada za impulsy elektryczne, które rozbijają tkankę tłuszczową. Laser diodowy działa bardzo precyzyjnie, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń skóry oraz tkanek sąsiadujących. To wyróżnia liposukcję laserową od liposukcji klasycznej.
Jakich efektów może spodziewać się pacjent po liposukcji laserowej?
Najważniejszą rolą liposukcji laserowej jest pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Laser dodatkowo obkurcza włókna kolagenowe, co korzystnie wpływa na ujędrnienie skóry. Po zabiegu skóra jest ujędrniona i wyraźnie wygładzona, dochodzi do napięcia skóry, które jest zauważalne wraz z upływem czasu od przeprowadzonego zabiegu.
Koszt liposukcji laserowej zależy od wybranej partii ciała, od ilości i grubości tkanki tłuszczowej i jest ustalany indywidualnie.

Pierwsze efekty liposukcji laserowej
Pierwszy efekt widoczny jest niemal od razu po opuszczeniu kliniki. Tkanka tłuszczowa zostaje usunięta już podczas zabiegu - za jej redukcję odpowiada wprowadzona kaniula odsysająca tłuszcz w stanie płynnym.
Warto jednak dodać, że bezpośrednio po zakończonym zabiegu skóra pacjenta może być zasiniona. Obrzęk mija w ciągu najbliższych dni, a pacjent niemal od razu może wrócić do swojej codziennej aktywności.
Efekt końcowy jest trwały, nie trzeba go powtarzać, ponieważ rozbite komórki tłuszczowe nie mają tendencji do ponownego tworzenia tkanki tłuszczowej.

Regeneracja tkanek po zabiegu - o czym należy pamiętać?
Zabieg liposukcji laserowej uważany jest za mało inwazyjny, w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji. W trakcie zabiegu dyskomfort pacjenta jest redukowany za pomocą znieczulenia miejscowego.
W tym czasie w organizmie zachodzą liczne przemiany - dochodzi od syntezy nowych włókien kolagenowych, co odpowiada za produkcję kolagenu. A sam kolagen przyczynia się większej jędrności skóry.
Już za pomocą jednego zabiegu na wybranych obszarach ciała dochodzi do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej. Ten efekt jest trwały.

Aktywność fizyczna po zabiegu
Obrzęk ciała mija w ciągu najbliższych dni, a krótki okres rekonwalescencji sprawia, że pacjent może niemal natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się wykonywać ćwiczeń, które obciążają partię ciała, na której wykonano zabieg liposukcji laserowej. Po tym czasie pacjent może liczyć na całkowitą regenerację tkanek.
Do pełnej aktywności można wrócić po kilku dniach, kiedy obrzęk i miejscowy ból znikną. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, ale na końcowy, trwały efekt trzeba czekać parę miesięcy (ok. 3).

Ile zabiegów liposukcji laserowej należy wykonać na jednej partii ciała?
Lekarz lub kosmetolog określa ilość zabiegów, która przyniesie pożądany efekt. W niektórych przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby pacjent mógł cieszyć się z redukcji tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała.
Na partiach ciała ze sporą tkanką tłuszczową liposukcję laserową stosuje się w kilku seriach. Odstęp między zabiegami nie powinien być mniejszy niż 3 miesiące - zależy to od indywidualnych uwarunkowań i jest ustalane z lekarzem, który wykonuje zabieg lipolizy laserowej.

Jak należy przygotować się do liposukcji laserowej?
Przed zabiegiem pacjent powinien wypełnić ankietę zdrowotną, w której określa swój stan zdrowia oraz problemy zdrowotne. Na podstawie ankiety osoba kwalifikująca do zabiegu, jakim jest liposukcja laserowa, zadaje dodatkowe pytania i wyklucza wszystkie przeciwwskazania.

Liposukcja laserowa - przeciwwskazania i środki bezpieczeństwa
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu liposukcji laserowej jest niewydolność nerek, inne choroby nerek i wątroby.
Z zabiegu liposukcji laserowej powinny zrezygnować również osoby chorujące na stwardnienie rozsiane i mające choroby tarczycy.
Inne przeciwskazania to ciąża i okres karmienia piersią oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Zabiegu nie przeprowadza się na miejscach niepodatnych na działanie lasera (np. klatka piersiowa).
Zabieg usuwania tłuszczu powinno się przełożyć, jeśli na skórze występują infekcje, stany zapalne lub uszkodzenia skóry.
Liposukcja laserowa nie powinna być przeprowadzana u osób z chorobami układu krwionośnego oraz u pacjentów zażywających leki na krzepliwość krwi.