Jarosław Kaczyński: Mam takie marzenie, by zostać senatorem z Elbląga

2022-07-27 22:51:32(ost. akt: 2022-07-28 15:13:16)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Jarosław Kaczyński skończył 73 lata, ale nie wybiera się jeszcze na polityczną emeryturę. W rozmowie z Interią zdradził, że po upływie kolejnej kadencji Sejmu znów może powalczyć o parlamentarny mandat, a w jego wypowiedzi pojawił się Elbląg.
Wspominam 4 czerwca 1989 roku jako niezwykle szczęśliwy dzień — jeden z najszczęśliwszych w życiu — przyznał Jarosław Kaczyński kilkanaście lat temu w rozmowie z dziennikarzami.

Mowa o wyborach, które zakończyły się zwycięstwem Solidarności, a Jarosław Kaczyński — wystawiony przez Komitet Obywatelski „Solidarność” jako kandydat do Senatu z ówczesnego województwa elbląskiego, zdobył ponad 90 tysięcy głosów.

Mam takie marzenie — choć raczej całkowicie abstrakcyjne — by zostać senatorem i to z Elbląga — oznajmił Jarosław Kaczyński w ostatniej rozmowie z portalem Interia.


I dodał: — Bardzo się przywiązałem do tego miejsca — chciałbym tam po prostu przyjeżdżać jako senator. Ale tam demokracja jest bezwzględna: naszych tam nie wybierają, tam wygrywają inni, więc to chyba marzenie ściętej głowy.