Elbląg: Remont psiarni w schronisku dla bezdomnych zwierząt za drogi

2022-08-03 12:11:49(ost. akt: 2022-08-03 12:20:30)

Autor zdjęcia: Oliwia Nazarek

Na początku lipca informowaliśmy, że Gmina Miasto Elbląg ogłosiła przetarg na modernizację boksów wewnętrznych w budynku psiarni w schronisku dla zwierząt w Elblągu. Jakość życia podopiecznych schroniska miała się poprawić, ale do modernizacji na razie nie dojdzie.
Ogrzewanie podłogowe i stanowisko do kąpieli. Psiarnię w schronisku czeka modernizacja — informowaliśmy na początku lipca.

Zadanie obejmowało roboty rozbiórkowe, remont posadzek, okładzin ściennych i sufitów, wymianę ogrodzenia boksów wewnątrz budynku, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie ogrzewania podłogowego w boksach, wykonanie stanowiska do kąpieli zwierząt i wykonanie nowych punktów poboru wody.

A ponadto: wykonanie kanalizacji odpływowej, w tym kratek ściekowych, wymianę skorodowanej instalacji odgromowej z dostosowaniem jej do obowiązującej normy, wymianę istniejącej instalacji elektrycznej wykonanej natynkowo na instalację podtynkową, wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne LED, IP67 i osprzętu na osprzęt IP67 oraz przeniesienie istniejącej rozdzielnicy elektrycznej.

Termin składania minął 21 lipca 2022. Swoją ofertę przedstawiła zaledwie jedna firma, której kwota znacznie przewyższała szacunkowy budżet przeznaczony na tę inwestycję. Firma wyceniła swoją pracę na ponad 448 tysięcy złotych, to o niemal 100 tysięcy więcej, niż zakładała Gmina Miasto Elbląg. Kolejny przetarg w planach.