Concordia Elbląg: Ivan Spychka i Badri Akubardia zasilą drużynę

2022-08-03 16:00:18(ost. akt: 2022-08-03 21:22:26)
29-letni Badri Akubardia oraz 31-letni Ivan Spychka zostali nowymi zawodnikami Concordii Elbląg

29-letni Badri Akubardia oraz 31-letni Ivan Spychka zostali nowymi zawodnikami Concordii Elbląg

Autor zdjęcia: Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

III LIGA PIŁKI NOŻNEJ: Koniec ze sparingami. W sobotę trzecioligowcy rozpoczynają walkę o punkty. Wśród nich jest beniaminek Concordia Elbląg. Elbląska drużyna na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 17 zmierzy się z ŁKS II Łódź.
Concordia Elbląg po roku przerwy znów zagra na zapleczu II ligi. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego tak jak obiecywali, tak też uczynili. Zdobyli tytuł mistrza IV ligi i wywalczyli upragniony awans.

Teraz przed nimi zdecydowanie trudniejsze zadanie. W III lidze nie ma słabych zespołów, więc w każdym ze spotkań trzeba będzie grać nie tylko z dużą wolą odniesienia sukcesu, ale także z wielką determinacją. Tutaj nikt nikomu nie odpuści.

Concordia grać będzie w grupie pierwszej III ligi. W nowym sezonie rywalizować będzie 18 drużyn, nie jak w minionym - 19. Awans do II ligi wywalczy jedynie mistrz.
Do IV ligi spadną bezpośrednio trzy ostatnie zespoły w tabeli. Spadkowiczów może być jednak więcej, a jest to zależne od tego, czy jakieś drużyny z okręgów tworzących grupę pierwszą III ligi (łódzki, mazowiecki, podlaski, warmińsko-mazurski) pożegnają się z II ligą.

Na tym ostatnim szczeblu rozgrywek występują: Pogoń Siedlce, Znicz Pruszków, Polonia Warszawa, Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg.

W nowym sezonie w III lidze grać będą: Ursus Warszawa, Błonianka Błonie, Broń Radom, Świt Nowy Dwór Maz., Lechia Tomaszów Maz., Pelikan Łowicz, Jagiellonia II Białystok, Pilica Białobrzegi, Legia II Warszawa, Unia Skierniewice, ŁKS II Łódź, Legionovia Legionowo (są to zespoły z minionego sezonu), Mławianka Mława, Warta Sieradz, Olimpia Zambrów, Concordia Elbląg (beniaminkowie), Pogoń Grodzisk Maz, Sokół Ostróda (spadkowicze z II ligi).

Przygotowania do nowego sezonu drużyna elbląska rozpoczęła 3 lipca i do tej pory trenuje na obiektach własnych. Podopieczni trenera Machińskiego rozegrali pięć spotkań, w tym jeden mecz w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Concordia zremisowała z Jaguarem Gdańsk (drugi zespół IV ligi pomorskiej) 2:2, przegrała z Sokołem Ostróda 1:4, Olimpią II Elbląg 2:4 oraz pokonała Agat Jegłownik 9:1. W sobotę w pierwszym meczu mistrzowskim elblążanie podejmują rezerwy ŁKS Łódź. Rywal elblążan w swoim ostatnim meczu kontrolnym zagrał z IV-ligowym RKS Radomsko i wygrał 4:1. Dwa gole dla zwycięskiej drużyny trenera Marcina Matysiaka zdobył Łukasz Dyneck,i a po jednym trafieniu zaliczyli: Maciej Rodoszkiewicz i Piotr Gryszkiewicz.

— Czeka nas ciężkie spotkanie — nie ma wątpliwości trener Concordii Machiński.
I dodaje: — ŁKS jest zespołem doświadczonym, który ma też swoje aspiracje i cele. Mamy świadomość, że żeby wygrać, musimy grać i to dobrze we wszystkich formacjach. Jeśli przy tym zrealizujemy założenia taktyczne, to nie powinno być źle. W zespole na pewno będą zmiany.

W 1. kolejce spotkań w III lidze zagrają (wszystkie mecze w sobotę), Legia II Warszawa — Pogoń Grodzisk (godz. 12), Mławianka Mława — Pelikan Łowicz (15), Ursus Warszawa — Błonianka Błonie, Broń Radom — Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Maz — Lechia Tomaszów Maz, Warta Sieradz — Jagiellonia II Białystok, Pilica Białobrzegi — Legionovia Legionowo, Olimpia Zambrów — Unia Skierniewice, Concordia Elbląg — ŁKS Łódź (17).

PRZYBYLI:


Szymon Matysiak — bramkarz (Ilonka Rzepin IV liga lubuska)
Maciej Woźniak — bramkarz (Mamry Giżycko III liga)
Eryk Jastrzębski — pomocnik (Stal Głowno IV liga)
Badri Akubardia — obrońca (FC Shevardeni 1900 Tbilisi Gruzja
Ivan Spychka — napastnik (ŁKS Łagów III liga)
Hubert Szramka — napastnik (Stomil Olsztyn w trakcie załatwiania)


ODESZLI:


Volodymyr Melnychenko — bramkarz (wyjazd do Włoch)
Jakub Ignaciuk — bramkarz (Żuławy Nowy Dwór Gd)
Adam Skierkowski — pomocnik (szuka klubu)
Michał Lewandowski — obrońca (Powiśle Dzierzgoń)
Wojciech Łojeczko — napastnik (Błękitni Stare Pole)
Joao Augusto — napastnik (KP Starogard Gd)

Jerzy Kuczyński