Wtorek, 16 sierpnia 2022. imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Podolog w Elblągu? Tutaj zadbają o twoje stopy

2022-08-06 15:00:00 (ost. akt: 2022-08-04 14:08:37)
W zespole Sylwii są też Daria zajmująca się podologią i Mateusz — specjalista od ortopodologii, refleksologii i presoterapii

W zespole Sylwii są też Daria zajmująca się podologią i Mateusz — specjalista od ortopodologii, refleksologii i presoterapii

Myślę, że jestem w gronie tych szczęśliwców, którzy spełniają się zawodowo w stu procentach — mówi Sylwia Janiak, która z powodzeniem prowadzi w Elblągu gabinet podologiczny. Co motywuje ją do dalszego rozwoju? Chęć niesienia pomocy pacjentom.

NA SWOIM

Kim właściwie jest podolog?


— To specjalista zajmujący się patologicznymi zmianami na stopach, który dba również o ich odpowiednią pielęgnację. Zgłaszają się do mnie osoby z problemem wrastających i wkręcających się paznokci, odcisków i modzeli, pękających pięt czy brodawek wirusowych. Pomagam też w pielęgnacji stopy cukrzycowej i w problemach ze wzrostem paznokci i ich deformacjami — wylicza Sylwia Janiak.

— Zakres usług podologicznych jest dość obszerny. Czasami zahacza również o nieprawidłowości chodu, koślawości, szpotawości i całą resztę patologii w obrębie stóp. Nasza wiedza musi być rozległa — mamy przecież styczność zarówno ze zmianami dermatologicznymi, diabetologicznymi, flebologicznymi, jak i ortopedycznymi — zaznacza specjalistka.

A skąd wzięła się podologia w jej życiu?


— Po raz pierwszy styczność z podologią miałam podczas praktyk, kiedy uczyłam się w szkole policealnej na kierunku technik usług kosmetycznych. Wtedy podologia nie była jeszcze bardzo popularna i chociaż pamiętam, że ta specjalizacja wyjątkowo mnie zaciekawiła, na tym się wtedy skończyło — opowiada Sylwia.

— Po raz drugi spotkałam się z podologią już na studiach kosmetologicznych. To właśnie wtedy mogłam przyjrzeć się i odrobinę lepiej poznać wiele jej aspektów. Jeszcze jako studentka trafiłam do pracy w SPA i to tam okazało się, że największą przyjemność czerpię z pracy ze stopami, bo jej efekty widać od razu — są natychmiastowe, a ulga, jaką można dać drugiej osobie, jest nieoceniona — dla kosmetologa to prawdziwa satysfakcja — dodaje podolog.


Fot. Tomasz Kotarski - Photo & Video


Dziś Sylwia Janiak z powodzeniem prowadzi własną działalność. W Podoekspert przy Pionierskiej w Elblągu można wykonać komputerowe badania stóp, chodu i badania posturalne, dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne i odciążeniowe, ale też wykonać pedicure podologiczny, poddać terapii wrastające paznokcie czy pękające pięty, usunąć odciski i modzele i spróbować refleksologii, czyli leczniczo-relaksacyjnego masażu.


— Do otworzenia gabinetu namówił mnie mój starszy brat. Twierdził, że odnajdę się w tym doskonale i chyba się nie mylił. Dzięki temu, że mogłam liczyć na wsparcie najbliższych, odważyłam się na tak ważny krok w moim życiu, a z czasem okazało się, że był to strzał w dziesiątkę — stwierdza Sylwia.

— Myślę, że jestem w gronie tych szczęśliwców, którzy spełniają się zawodowo w stu procentach — przyznaje elblążanka.
I opowiada: — Zespół Podoekspert tworzą jeszcze dwie osoby, które zatrudniam. To Daria zajmująca się podologią i Mateusz — specjalista od ortopodologii, refleksologii i presoterapii.


Fot. Tomasz Kotarski - Photo & Video


— Ortopodologia to między innymi komputerowe badanie chodu i przywracanie poprawnej biomechaniki chodu poprzez projektowanie indywidualnych wkładek. Refleksologia to uciskanie refleksów na stopach, dłoniach lub twarzy, które wpływa dobroczynnie na organizm — od działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego, przez relaks i wiele innych aspektów, na poprawie jakości snu i samopoczucia skończywszy. Natomiast presoterapia polega na zmniejszeniu obrzęków limfatycznych, wodnych czy lipidowych, zlikwidowaniu uczucia ciężkich nóg oraz zmniejszenia cellulitu przez przepychanie limfy dzięki mankietom uciskającym daną partię ciała sprężonym powietrzem — wyjaśnia specjalistka.

— Gabinet prosperuje świetnie, a klienci są bardzo zadowoleni z moich usług. To właśnie chęć niesienia im pomocy mobilizuje mnie do dalszej edukacji i rozwoju osobistego — podsumowuje Sylwia Janiak.


Kamila Kornacka