Co, gdzie, kiedy w Elblągu. Wydarzenia i kalendarz imprez

2022-08-19 17:33:10(ost. akt: 2022-08-22 08:16:06)
21 sierpnia na terenie Aeroklubu Elbląskiego odbędzie się Piknik Rodzinny #KierunekCPK. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Voyager

21 sierpnia na terenie Aeroklubu Elbląskiego odbędzie się Piknik Rodzinny #KierunekCPK. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Voyager

Autor zdjęcia: Voyager Music

Co robić w weekend w Elblągu? Jakie atrakcje ma do zaoferowania Elbląg w najbliższych dniach? Poniżej przegląd imprez i najciekawszych wydarzeń w Elblągu.
22 SIERPNIA
MIĘDZYPOKOLENIOWE PIKNIKI LITERACKIE W BRANIEWIE

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza na Międzypokoleniowe Pikniki Literackie, które odbędą się 22 sierpnia na Placu Ks. Prałata Tadeusza Brandysa w Braniewie. Piknik odbędzie się w godzinach 10.00-13.00. W programie na chętnych czeka wiele atrakcji:
- bajka czytana
- zajęcia plastyczne
- gry planszowe
- rekomendacje książek
- gry i zabawy czytelnicze
- gra miejska z nagrodami

Fot. materiały organizatora


24 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – KREATYWNIE Z BULAJEM

W okresie wakacyjnym Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty literacko-plastyczne. Będą się one odbywały w środy w godz. 12:00-14:00. Wstęp wolny.
Tematyczny grafik spotkań:
24.08 – Dzień pełen niespodzianek
Zajęcia będą się odbywały pod namiotem na bibliotecznym dziedzińcu lub w Bulaju (w zależności od pogody).
Więcej informacji: Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 23

24 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – HISTORIA PAPIERU OD DESKI DO DESKI

11:00-16:00 Rodzinne warsztaty czerpania papieru na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej
Cykl Papierowe Sztuki Biblioteki Elbląskiej zakończymy warsztatami czerpania papieru na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej. Nasi goście z Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie przybliżą nam historię wynalazku, jakim jest papier. Technologię tworzenia papieru poznamy w teorii i w praktyce – każdy z przybyłych będzie mógł wyczerpać własny arkusz (wstęp wolny).
Prosimy o wcześniejsze rezerwacje miejsca na warsztatach – drogą mailową przez adres n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl lub osobiście w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa 1).
Wydarzenia odbywa się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

26 SIERPNIA
BIBLIOTEKA ELBLĄSKA – Arco van Ieperen "Bliżej" - promocja książki

Debiutancka książka poetycka "Bliżej" Arco van Ieperena jest nagrodą za zwycięstwo w konkursie głównym 27. Głogowskich Konfrontacji Literackich.
Poeta od lat jest związany zawodowo i twórczo z Elblągiem, a niewątpliwie to właśnie pisanie po polsku staje się motywacją, sposobem na kreowanie rzeczywistości czy też radzenie sobie w życiu. Czy dla Holendra i lektora języka angielskiego łatwe - przekonajcie się sami!

To wprowadzenie jest ważne, ponieważ w książce "Bliżej" znajdują się teksty z różnych okresów, więc można prześledzić ewolucję i rewolucję twórczą. A ponieważ za bardzo jestem zaangażowana w ten tom, oddam głos innym. Tak o "Bliżej" napisał Paweł Biliński: "Jej Autor od dawna wzbudza mój podziw, bo choć język polski nie jest jego językiem ojczystym, to pisze w nim świetne wiersze!
Większość z tych zawartych w książce to mini-opowieści - różne historie różnych ludzi, którym Autor przypatruje się uważnie, starając się wniknąć, zrozumieć, dotrzeć bliżej."

Spotkanie promujące debiut odbędzie się 26 sierpnia o 18.00 na Dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej.
...