Olimpia Elbląg jedzie do Gdyni po zwycięstwo. Zmierzy się z Bałtykiem

2022-08-29 15:53:28(ost. akt: 2022-08-29 13:58:48)
Jutro na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni drugoligowa Olimpia Elbląg w pierwszej rundzie Pucharu Polski zmierzy się z miejscowym trzecioligowym Bałtykiem i jest zdecydowanym faworytem tej potyczki.
Dla zespołu elbląskiego będzie to drugie spotkanie na szczeblu centralnym. W rundzie wstępnej Olimpia, grając na wyjeździe z II-ligową Garbarnią Kraków 1:1 pd, wygrała w rzutach karnych 3:2 i awansowała do 1/32 finału tych rozgrywek.

W tej fazie uczestniczy dziesięć zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, 18 klubów ekstraklasy z sezonu 2021/2022, a także 16 zespołów I ligi. Z kolei Lech Poznań, Raków Częstochowa, Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin mają wolny los.

Tym razem przeciwnikiem Olimpii będzie III-ligowy Bałtyk Gdynia, odwieczny rywal elblążan w przygotowaniach do każdego sezonu.


Zespół z Trójmiasta występuje obecnie w III lidze w grupie drugiej. Gdynianie obecnie z dorobkiem dwóch punktów zajmują 16. odległą pozycję w tabeli i są tuż pod kreską spadkową. W ostatniej kolejce w walce o mistrzowskie punkty gdynianie ulegli Zawiszy Bydgoszcz 1:5.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są elblążanie i inny wynik niż zwycięstwo nie wchodzi w rachubę. Trener elblążan Przemysław Gomułka ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Być może w tym spotkaniu będą pewne roszady w składzie i okazję na grę dostaną zmiennicy, którzy mniej czasu spędzili na boisku w meczach o ligowe punkty.

Zespół po ostatnich meczach jedzie pełen optymizmu i nie tylko chce pokazać dobrą grę, ale także zdobyć Bałtyk i wrócić do Elbląga z tarczą.


Jerzy Kuczyński