Okradł parę śpiącą na plaży. Usłyszał zarzuty

2022-09-01 17:54:52(ost. akt: 2022-09-01 15:03:59)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Sytuacja miała miejsce w Gdańsku, a kradzieży dopuścił się 38-latek z Krakowa. Mężczyzna okradł kobietę i mężczyznę śpiących na plaży i zabrał im plecak, w którym były między innymi portfel, pieniądze, dokumenty, tablet czy biżuteria warte ponad 4 tysiące złotych. Policjanci odzyskali ukradziony bagaż wraz z częścią jego zawartości. Podejrzany usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.
W niedzielę rano policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na plaży przy ul. Nowotnej nieznana osoba, wykorzystując sen pary, ukradła ich plecak, w którym między innymi był portfel, pieniądze, dokumenty, tablet czy biżuteria. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 4 tysiące złotych.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z komisariatu na Śródmieściu, którzy w rozmowie z pokrzywdzonymi i ustaleniu szczegółów zdarzenia oraz wyglądu ukradzionego plecaka, ruszyli z okradzioną kobietą na przeszukanie terenu.

Niedługo po tym, na ul. Podwale Staromiejskie policjanci zatrzymali 38-latka z Krakowa, który miał plecak przypominający bagaż ukradziony na plaży.

Podczas przeszukania plecaka policjanci znaleźli i zabezpieczyli większość przedmiotów należących do pokrzywdzonych, między innymi biżuterię, pieniądze oraz tablet.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 38-latka, okazało się, że był pijany i był pod wpływem ponad promila alkoholu.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a wczoraj usłyszał zarzuty za kradzież plecaka wraz z zawartością. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

KMP Gdańsk