We wrześniu XII Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Pasłęku

2022-09-03 07:00:00(ost. akt: 2022-09-01 15:47:06)

Autor zdjęcia: mat. org.

Tym razem, w związku z wojną na Ukrainie, warsztatom towarzyszy hasło "Dona nobis pacem! Modlitwa o pokój". Zwieńczeniem zajęć będzie msza w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku.
Zapraszamy śpiewaków, kantorów, chórzystów, organistów diecezji elbląskiej do udziału w XII Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Pasłęku w dniach 24-25 września 2022 — przekazuje diecezja elbląska.
Warsztaty Muzyki Liturgicznej organizowane są w Pasłęku już od roku 2009. Zajęcia skupiają muzyków z terenu diecezji elbląskiej, którzy w trakcie spotkań wspólnie doskonalą swój warsztat między innymi z zakresu artykulacji czy emisji głosu.
Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi: "Dona nobis pacem! Modlitwa o pokój", a warsztaty poprowadzą: mgr Bożena Belcarz z Malborka, mgr Eliza Kaczmarczyk z Elbląga, mgr Krzysztof Dziemidzik z Gdańska, mgr Jacek Matukiewicz z Pasłęka oraz ks. dr Piotr Towarek z Elbląga.
Organizatorami warsztatów są: parafia rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Pasłęku — ks. proboszcz Dariusz Kułakowski, chór parafii św. Józefa w Pasłęku "Carmen Gregorianum" oraz delegat biskupa elbląskiego ds. muzyki kościelnej — ks. dr Piotr Towarek.
Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń, które można przesyłać drogą mailową na adres iwonamatukiewicz@wp.pl.