Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Elblągu za nami

2022-09-05 13:16:17(ost. akt: 2022-09-05 13:17:23)

Autor zdjęcia: MAP

Festiwal „Polska od Kuchni” to święto naszej rodzimej, polskiej kultury i tradycji. To wydarzenie, podczas którego można dotknąć, poczuć i posmakować tej kultury na żywo.
W minioną niedzielę na elbląskiej Starówce odbył się warmińsko-mazurski półfinał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Był to kolejny etap rywalizacji pomiędzy zespołami gospodyń wiejskich z naszego regionu. Uczestnicy festiwalu mieli okazję przyglądać się zmaganiom KGW w kilku kategoriach konkursowych — kulinarnym, artystycznym, Miss Wdzięku oraz Miss Wdzięku 45 +.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest tradycyjne polskie wesele, więc wszystkie konkurencje są związane z tym tematem. Dlatego też w Elblągu skosztować można było nie tylko pięknie wyglądających, ale i cudownie smakujących tortów weselnych. Nie zabrakło też tradycyjnych weselnych dań, które przygotowały członkinie poszczególnych kół.

Konkurs artystyczny był wspaniałą okazją do zaprezentowania talentów uczestniczek tej konkurencji. Można było posłuchać weselnych przyśpiewek, zobaczyć ludowe stroje i tańce oraz scenki przedstawiające tradycyjne obrzędy, podziwiać piękne tkactwo, malarstwo oraz haft.

Ale jak wesele, to i biała suknia. Dlatego też na scenie podczas konkursu Miss Wdzięku nie zabrakło tradycyjnych weselnych utworów i przepięknych białych sukien, w których tańczyły kandydatki do tego tytułu.

Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Horyzonty.