Przed nami 27. Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

2022-09-08 13:42:38(ost. akt: 2022-09-08 13:44:51)

Autor zdjęcia: PODR

Kto jeszcze nie słyszał o targach w Starym Polu? Impreza o długiej tradycji z roku na rok przyciąga do niewielkiej miejscowości oddalonej o około 20 kilometrów od Elbląga kolejnych zainteresowanych — i to nie tylko ogrodnictwem.
Organizatorzy 27. Jesiennych Targów Ogrodniczych zapraszają do Starego Pola w godzinach 9-17.

Targi są wydarzeniem cyklicznym, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez plenerowych odbywających się na naszym terenie. W bieżącym roku organizujemy je już po raz dwudziesty siódmy — przekazuje Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, organizator wydarzenia.

Przegląd piosenki biesiadnej, konkursy, degustacje, występy artystyczne — to i jeszcze więcej już w ten weekend. W dniach 10-11 września w Starym Polu będzie można znaleźć dosłownie wszystko — rośliny, meble i ozdoby ogrodowe, maszyny, urządzenia i narzędzia rolnicze, ale również rękodzieło, obrazy i biżuterię.

— W czasie targów zaprezentują się firmy z całego kraju, oferujące m.in.: materiał szkółkarski — owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów — wyliczają organizatorzy.
I dodają: — Na targach gościć będziemy również producentów i dystrybutorów zajmujących się ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi, a także firmy reprezentujące sektor środków do produkcji w rolnictwie, firmy pszczelarskie, spożywcze, budowlane, motoryzacyjne, związane z turystyką oraz obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

— Tegorocznym targom towarzyszyć będą: jubileuszowy XXV Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej oraz kolejna edycja Święta Mleka, które zapewnią nam wiele wrażeń artystycznych i kulinarnych. Dodatkową atrakcją będzie wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych — informuje PODR.

Na sobotę zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy i Żuławskie Święto Mleka. 10 września to również w Starym Polu pierwszy dzień Jubileuszowego Staropolskiego Przeglądu Piosenki Biesiadnej, a także konkursy, degustacje i występy artystyczne.
W niedzielę czekać nas będzie drugi dzień przeglądu piosenki biesiadnej. Podobnie jak w sobotę organizatorzy zapraszają też do zwiedzania stoisk.

Targi w Starym Polu to ciekawa weekendowa propozycja dla całych rodzin. Będzie wesołe miasteczko, wystawa gołębi, drobiu ozdobnego i królików, a dla miłośników tradycyjnych przysmaków stoiska z prawdziwymi pysznościami. Fani zdrowej żywności będą mieli szansę zaopatrzyć się za to w naturalne wysokiej jakości produkty takie jak miody, wędliny, pieczywo czy soki, przetwory i przyprawy.