Straż Miejska w Elblągu już od 25 lat dba o ład i porządek na terenie całego miasta

2022-09-09 20:06:15(ost. akt: 2022-09-09 20:05:17)
Straż Miejska w Elblągu istnieje już 25 lat i właśnie obchodzi swój jubileusz. Uroczystość podsumowująca ćwierć wieku działalności elbląskich strażników miejskich odbyła się w piątek 9 września w Ratuszu Staromiejskim.
Strażnicy miejscy jak sami podkreślają, dbają o ład i porządek na terenie całego miasta. Straż miejska w Elblągu została powołana do istnienia 24 października 1996 roku. Jej powstanie poprzedzone było długą dyskusją ówczesnych radnych Elbląga. Pierwsi elbląscy strażnicy miejscy rozpoczęli służbę w lutym 1997 roku. Dziś w jej szeregach pracuje jeszcze czterech strażników z pierwszego naboru.

Pierwszym komendantem został Jan Korzeniowski, który kierował strażą miejską w Elblągu do 2019 roku. Wspomniano też o okresie, w którym głośno mówiono o likwidacji straży miejskiej.

— Zawsze uważałem i nadal uważam, że jest to niezbędna służba w Elblągu — mówił o straży miejskiej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Próba likwidacji straży miejskiej okazała się na szczęście nieudana. Uważam, że byłaby to duża szkoda dla samorządu i dla mieszkańców — powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Strażnicy miejscy oraz pracownicy administracyjni straży miejskiej w dniu swojego święta otrzymali, wyróżnienia, awanse i podziękowania.