Elbląg: Makabryczne zabójstwo na Okulickiego. Zabił z premedytacją i szczególnym okrucieństwem? Oskarżony przyznał się do winy

2022-09-22 17:47:45(ost. akt: 2023-07-03 23:37:14)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

We wtorek 20 września w mieszkaniu przy ul. Okulickiego w Elblągu ujawniono zwłoki 43-letniej kobiety. Na ciele ofiary stwierdzono liczne rany kłute. Wszystko wskazuje na to, że było to morderstwo z premedytacją.
Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 29-letni Rafał N., który jest podejrzany o morderstwo 43- letniej Anny W. Zwłoki kobiety znalazł w mieszkaniu jej 9-letni syn. Oskarżony przyznał się do winy, ale skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Nie podał też motywu zbrodni.

— Na chwilę obecną ustalono, że działanie sprawcy było zaplanowane z zimną krwią. Nie wiemy, jak długo przygotowywał się do zabójstwa, ale w dniu zdarzenia wiedział, że dopuści się tego czynu — przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

I dodał: — Zabójstwo zostało dokonane w sposób bardzo brutalny. Na miejscu zdarzenia ujawniono bardzo dużą ilości krwi.

Sprawca zadał ofierze kilkanaście ciosów ostrym narzędziem, głównie w okolicach głowy i górnej części ciała. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono przedmiot, który mógł być użyty w trakcie dokonania zbrodni, potrzebne są jednak dalsze ekspertyzy, które to potwierdzą.

Z ustaleń prokuratury wynika, że ofiara i podejrzany znali się, trwa ustalanie charakteru tej relacji.

Kobieta miała troje dzieci.
Prokuratura złożyła wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Trwa posiedzenie aresztowe w tej sprawie.
Obrazek w tresci