Elbląg. Zbrodnia na ul. Okulickiego. Jest tymczasowy areszt dla Rafała N. podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżony przyznał się do morderstwa 43-latki

2022-09-23 12:24:16(ost. akt: 2023-07-03 23:37:55)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego 29-letniego Rafała N. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 29-letni Rafał N., który jest podejrzany o morderstwo 43- letniej Anny W. Zwłoki kobiety znalazł w mieszkaniu jej 9-letni syn. Oskarżony przyznał się do winy, ale skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Nie podał też motywu zbrodni.

— Na chwilę obecną ustalono, że działanie sprawcy było zaplanowane z zimną krwią. Nie wiemy, jak długo przygotowywał się do zabójstwa, ale w dniu zdarzenia wiedział, że dopuści się tego czynu — przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

I dodał: — Zabójstwo zostało dokonane w sposób bardzo brutalny. Na miejscu zdarzenia ujawniono bardzo dużą ilości krwi.

Sprawca zadał ofierze kilkanaście ciosów ostrym narzędziem, głównie w okolicach głowy i górnej części ciała. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono przedmiot, który mógł być użyty w trakcie dokonania zbrodni, potrzebne są jednak dalsze ekspertyzy, które to potwierdzą.

Z ustaleń prokuratury wynika, że ofiara i podejrzany znali się, trwa ustalanie charakteru tej relacji.

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego 29-letniego mężczyzny. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Kobieta miała troje dzieci.
Obrazek w tresci