Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Elbląg. Zabójstwo na Zawadzie. Rafał N. zadał swojej ofierze 11 ciosów nożem. Każdy z nich mógł być śmiertelny. Były kurier nadal odmawia składania wyjaśnień

2022-09-28 09:43:37 (ost. akt: 2022-09-30 14:03:38)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 29-letni Rafał N., który jest podejrzany o morderstwo 43- letniej Anny W. Zwłoki kobiety znalazł w mieszkaniu jej 9-letni syn. Oskarżony przyznał się do winy, ale skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Nie podał też motywu zbrodni.

Na chwilę obecną ustalono, że działanie sprawcy było zaplanowane z zimną krwią. Nie wiemy, jak długo przygotowywał się do zabójstwa, ale w dniu zdarzenia wiedział, że dopuści się tego czynu — przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

I dodał: — Zabójstwo zostało dokonane w sposób bardzo brutalny. Na miejscu zdarzenia ujawniono bardzo dużą ilości krwi.

Ze wstępnej opinii biegłych wydanej po przeprowadzeniu sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu były rany kłuto cięte. Stwierdzono, że ofierze zadano 11 ciosów ostrym narzędziemkażdy z nich mógł być śmiertelny. Ciosy zostały zadane w obrębie głowy i górnej części tułowia, czyli szyi i okolic barku.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany Rafał N. w chwili wystąpienia zdarzenia nie pracował jako kurier, lecz wcześniej wykonywał pracę w tym charakterze.

Ofiara i podejrzany znali się, trwa ustalanie charakteru tej relacji.

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego 29-letniego mężczyzny. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Kobieta miała troje dzieci.

Obrazek w tresci