Trzydzieści kilometrów na trzydziestolecie Straży Pożarnej [ZDJĘCIA]

2022-10-03 08:57:10(ost. akt: 2022-10-03 09:09:11)
30 kilometrów na 30-lecie Straży Pożarnej

30 kilometrów na 30-lecie Straży Pożarnej

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W sobotę 1 października ponad 50 osób zmierzyło się z trasą Braniewo-Zaporowo. Dystans, który przekroczył 30 km to nawiązanie do jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.
Na miejscu – przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Zaporowo – na uczestników czekał gorący żurek i kiełbasa na ognisko przygotowane przez leśników.

Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe medale z nazwą wydarzenia oraz logotypem organizatorów – Państwowej Straży Pożarnej i Lasów Państwowych.

Medale wręczono także osobom wspierającym organizację rajdu, sympatykom i gościom. Uczestnicy rajdu startując z siedziby braniewskiej komendy, po niespełna dwóch godzinach pokonali trasę rowerową.

Patronem rowerowej imprezy były Lasy Państwowe a współorganizatorem Nadleśnictwo Zaporowo. Okolicznościowe medale dedykowane na rajd rowerowy wręczali: Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych, który objął patronatem sportowe wydarzenie rowerowe, Barbara Widerska, nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo, oraz starosta braniewski Karol Motyka.

Wszyscy zaproszeni goście podkreślali dobrą i niezbędną współpracę Lasów i Straży Pożarnej na rzecz bezpieczeństwa w powiecie braniewskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu rowerowego, który przy sprzyjającej pogodzie przebiegł bezpiecznie i radośnie.


PSP Braniewo