Śmiertelne pobicie w Elblągu przy Hetmańskiej. 3 kobiety nadal bez zarzutów

2022-10-04 09:33:11(ost. akt: 2023-07-03 23:21:04)

Autor zdjęcia: EG

Od 8 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu prowadzone jest śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia 43-letniego mężczyzny, do którego doszło przy ul. Hetmańskiej w Elblągu.
Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 6 sierpnia w godzinach wczesnoporannych — przypomnijmy — funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zostali powiadomieni o tym, że na ul. Hetmańskiej leży mężczyzna. Na miejsce wezwana została karetka, a personel medyczny przystąpił do udzielenia mężczyźnie niezbędnej pomocy. Podjęta została reanimacja, która nie przyniosła pozytywnego rezultatu, mężczyzna zmarł.

— W związku z tym na miejsce zdarzenia udał się prokurator pełniący dyżur zdarzeniowy w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Elblągu, gdzie z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz funkcjonariuszy policji przeprowadził niezbędne czynności procesowe w związku z ujawnionym zgonem pokrzywdzonego mężczyzny — przekazuje elbląska prokuratura.

Policji udało się zatrzymać pięć osób, które mogły mieć ewentualny związek z pobiciem — było to dwóch mężczyzn i trzy kobiety.

— Jak ustalono, dwaj zatrzymani mężczyźni w wieku około 46 i 40 lat mogli dopuścić się popełnienia przestępstwa, polegającego na pobiciu mężczyzny na ulicy Hetmańskiej w Elblągu, w następstwie czego dojść miało do jego zgonu. W związku z tym Prokurator Rejonowy w Elblągu wydał oraz ogłosił zatrzymanym sprawcom postanowienia o przedstawieniu im zarzutów dopuszczenia się popełnienia przez nich przestępstw kwalifikowanych z art. 158 paragraf 3 kk - pobicie ze skutkiem śmiertelnym, których popełnienie zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do lat 10 - wyjaśnia prokuratura.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Kobiety zaś po przesłuchaniu przez policję zostały zwolnione do domu i nie postawiono im żadnych zarzutów.

Na chwilę obecną — 4 października 2022 roku — nikomu poza wskazanymi mężczyznami nie pozostawiono zarzutów. Postępowanie jest w toku. Ostateczny krąg osób, które będą odpowiadać, zostanie ustalony przez prokuratora na koniec postępowania. Wciąż trwają czynności w tej sprawie — przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.
Znicze przy ul. Hetmańskiej w Elblągu. To tutaj zmarł pobity mężczyzna
Fot. kk
Znicze przy ul. Hetmańskiej w Elblągu. To tutaj zmarł pobity mężczyzna