Elbląg: Przed nami Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup 2022!

2022-10-06 15:23:18(ost. akt: 2022-10-06 15:27:04)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Od piątku 7 października Elbląg znów stanie się stolicą tańca – przed nami 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21. Festiwal ten to nie tylko zmagania taneczne najlepszych par z Polski, ale w tym roku także rywalizacja najlepszych na świecie tancerzy młodego pokolenia!
Tegoroczny Festiwal rozpocznie się już w piątek 7 października i potrwa przez trzy dni. Jak do tej pory chęć wzięcia udziału w turnieju zgłosiło około 400 par. Zmagania taneczne oceniać będzie międzynarodowe jury – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

– Niewątpliwie ogromną atrakcją tegorocznej imprezy będą Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21. Organizacja tak wysokiej rangi turnieju w Elblągu świadczy o tym, że jesteśmy doceniani przez Światową Federację Tańca Sportowego, a my co roku udowadniamy, że warto nam zaufać – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

Taneczne Mistrzostwa Świata w Elblągu!


Już w najbliższą sobotę 8 października w naszym mieście odbędą się także Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21. W Mistrzostwach udział weźmie blisko 60 par tanecznych z 23 krajów. Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 zapowiadają się bardzo emocjonująco. Zawodnicy, których w najbliższy weekend zobaczymy w Elblągu, za kilka lat stanowić będą ścisłą światową czołówkę taneczną! Warto dodać, że Mistrzostwa, które odbędą się w Elblągu, są najważniejszym tanecznym wydarzeniem tego roku!

To jednak nie koniec niespodzianek. Zapraszamy także do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach breakingu z Adamem Stefańskim znanym jako „Hefo", które odbędą się 7 października 2022 w godzinach 17:30 - 19:00 na sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid" w Elblągu (więcej informacji: https://bit.ly/warsztatybreakingu). Specjalny pokaz breakingu planowany jest natomiast na sobotę wieczór. Wtedy to podczas gali finałowej będzie można zobaczyć w akcji absolutnych mistrzów tej odmiany tańca. Emocji z pewnością dodaje fakt, że od 2024 roku breaking będzie nową dyscypliną sportową na Igrzyskach Olimpijskich.

Program Międzynarodowego Festiwalu Tańca „BalticCup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 dostępny jest TUTAJ.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykle efektownie i emocjonująco zapowiadającym się tanecznym święcie!


Bilety można nabyć:
• online -> TUTAJ
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid" w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Organizatorem MFT „BalticCup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu; współorganizatorem: Stowarzyszenie Jantar Elbląg

Patronat Honorowy:
- Minister Kamil Bortniczuk, Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg

Patronem medialnym wydarzenia jest Dziennik Elbląski.


22. edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.