Muzyczna pocztówka promuje Elbląg [VIDEO]

2022-10-06 17:54:04(ost. akt: 2022-10-06 21:32:15)

Autor zdjęcia: T. Cieślikowski

Powstała dzięki Stypendium Kulturalnemu Miasta Elbląg 2022 i ukazuje miasto oczami ośmiorga Artystek i Artystów z Elbląga i Trójmiasta. Autorką projektu jest wiolonczelistka Barbara Misiewicz, która zaprosiła do współpracy reżysera Pawła Wyszomirskiego, operatora kamery Bartosza Izdebskiego, kompozytora Szczepana Magiera, tancerkę Katarzynę Ustowską-Gmerek, fotografa Tomasza Cieślikowskiego, oraz wiolonczelistkę Zofię Elwart i artystę Pawła Króla.
Warunkiem otrzymania Stypendium jest zamieszkiwanie lub tworzenie na terenie Elbląga. W Muzycznej Pocztówce połączono te dwa założenia. Specjalnie dla Elbląga powstało dzieło interdyscyplinarne inspirowane naszym miastem, jego osobistościami i urokliwymi miejscami, między innymi rzeką Elbląg, Bażantarnią, Galerią EL, czy Ścieżką Kościelną. Końcowym efektem jest etiuda muzyczno-ruchowa ukazująca przestrzenie Elbląga, grające w nich wiolonczelistki i podążającą za nimi tancerkę, która swoim ciałem waloryzuje odwiedzane przestrzenie miasta.
Wartości, jakie są przekazywane w Pocztówce to poszukiwania tożsamości poprzez powrót do korzeni, wolność w podążaniu własnymi ścieżkami, a także życie w zgodzie z naturą i maksymą panta rhei.

Pokaz Muzycznej Pocztówki będzie miał swoją premierę w środę 5 października w Kinie Światowid podczas inauguracji sezonu "Elbląg na Dużym Ekranie". Przez kolejny tydzień, Muzyczna Pocztówka Elbląg będzie emitowana przez TRUSO.TV oraz sieci 49 telewizji lokalnych w 190 miastach Polski.

— Mamy nadzieję, że Muzyczna Pocztówka z Elbląga będzie publikowana przez różne organizacje działające w Elblągu i zainspiruje do powstania innych świadectw otaczającej nas dzisiejszej elbląskiej rzeczywistości, do czego serdecznie zachęcamy. Muzyczna Pocztówka z Elbląga nie powstałaby bez inspiracji wieloma miejscami Elbląga i okolic oraz wsparcia wielu przyjaciół Artystów, ich rodzin, nauczycieli, elbląskich instytucji artystycznych, zakładów przemysłowych i nie tylko — przekazuje Barbara Misiewicz.UM Elbląg