Wielorazówki zamiast foliówki. Na czym polega cała akcja?

2022-10-06 20:03:10(ost. akt: 2022-10-06 16:17:24)

Autor zdjęcia: Earth Day Everyday

Akcji przyświeca motto: “Weź jeśli potrzebujesz, oddaj jeśli masz za dużo”. Od 1 października 2022 do 1 grudnia 2022, w wybranych punktach możesz zostawić niepotrzebny materiał, z którego wolontariusze uszyją wielorazowe worki na zakupy.
Za organizacją akcji stoi elbląska grupa Earth Day Everyday.

— Od 1 października 2022 do 1 grudnia 2022, w naszych punktach partnerskich, znajdujących się m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Elblągu, beneficjenci akcji będą mogli zostawić niepotrzebne im już tkaniny i tekstylia, a następnie nasi wolontariusze zajmą się ich odbiorem oraz szyciem wielorazowych worków na zakupy — przekazują dziewczyny z Earth Day Everyday.

— Gotowe worki będą trafiać do pierwotnych punktów partnerskich, tam będą czekać bezpłatnie do wzięcia przez klientów punktu oraz beneficjentów projektu — dodają.

W Elblągu niepotrzebne materiały można zostawić w restauracji Vegan Spot, a kiedy wolontariusze uszyją wielorazowe torby na zakupy, również w Vegan Spot będzie można odebrać darmową wielorazówkę.

— To fantastyczny przykład upcyklingu, dzięki któremu możesz dać drugie życie zbędnym materiałom! Po więcej zapraszamy do obserwowania naszego profilu TUTAJ — zaprasza grupa Earth Day Everyday.