Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąski ujawnia: Będzie zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim

2022-10-07 12:27:31(ost. akt: 2023-07-03 23:22:43)

Autor zdjęcia: W-MOSG

Straż Graniczna uzyskała środki na budowę zapory perymetrycznej na granicy z Rosją – poinformował w piątek w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąski.
Wiceszef MSWiA wyjaśnił, że pieniądze na ten cel zostały zagwarantowane w przyszłorocznym budżecie.

Wyraził przekonanie, że ważne jest, by zapora powstała jak najszybciej, bo kolejne ataki hybrydowe na polską granicę są nieuniknione.

— Uważam, że kolejne ataki hybrydowe na granicę Polski są pewne. Musimy stać twardo, pokazywać opór i zrobić coś z tymi pożytecznymi idiotami, którzy ciągle działają w interesie Putina. Ubolewam, że są wśród nich eurodeputowani, tacy jak Janina Ochojska — oznajmił Wąsik.

Na ten moment brana pod uwagę jest budowa zapory perymetrycznej.

Systemy perymetryczne to nowoczesne urządzenia przeznaczone do ochrony obwodowej obiektów, ogrodzeń oraz obszarów zewnętrznych. Systemy działają na zasadzie analizy drgań mechanicznych dokonywanych przez umiejscowione dookoła obiektu sensory. Głównym celem tego typu rozwiązania jest ochrona przed wtargnięciem intruza na obszar chroniony.