Elbląg: Trwa Baltic Cup 2022! [ZDJĘCIA]

2022-10-07 15:48:17(ost. akt: 2023-07-03 23:29:02)

Autor zdjęcia: Estera Turkot

Od piątku 7 października Elbląg znów stał się stolicą tańca – rozpoczęła się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21. Podczas Baltic Cup 2022 można będzie podziwiać występy 400 par z 32 krajów, w tym par z Hongkongu, Chin i Malezji.
Ten festiwal to nie tylko zmagania taneczne najlepszych par z Polski, ale w tym roku także rywalizacja najlepszych na świecie tancerzy młodego pokolenia!

Będziemy mogli podziewać młodych tancerzy w tańcu, który zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska na igrzyskach w 2024 roku. Mowa tu oczywiście o breakingu.

Widzowie Baltic Cup 2022 będą mogli podziwiać bitwy taneczne, przygotowane przez członków kadry narodowej breakingu, którzy szykują się do mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

— Chcemy przybliżyć breaking — nową dyscyplinę olimpijską — naszej publiczności i pokazać, na czym ona polega, w jaki sposób rozgrywane są zawody — mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, wiceprezes Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

W ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup odbędą się Mistrzostwa Świata U-21 w tańcach standardowych. O tytuł mistrza świata będzie rywalizować 60 par z 25 krajów.

Ale to nie wszystko. Podczas festiwalu Baltic Cup będzie można podziwiać występy 400 par z 32 krajów, w tym par z Hongkongu, Chin i Malezji.

— To ścisła światowa czołówka. To mistrzowie i wicemistrzowie swoich krajów. Przed elbląską publicznością zaprezentują się też pary gwiazdkowe, ze ścisłej czołówki rankingu — podkreśla Magdalena Czarnocka - Kaptur.

Podczas Baltic Cup 2022 będzie można podziwiać też występ elbląskiej formacji standardowej Jantar, przygotowującej się do startu w mistrzostwach świata w Niemczech.