Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Wydatki Elbląga. Na co miasto wydaje pieniądze? Młodzieżowa Rada Miasta prezentuje mapę wydatków Elbląga

2022-10-11 13:18:19 (ost. akt: 2022-10-11 13:28:29)
Elbląski ratusz

Elbląski ratusz

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała infografikę obrazującą główne wydatki miasta. Chce zainteresować młode pokolenie i mieszkańców miasta nieoczywistą tematyką, jaką jest budżet. Jest pewnego rodzaju merytoryczną odpowiedzią na komentarze pojawiające się w przestrzeni publicznej wobec wydatków naszego miasta.

Grafika jest zgodna z uchwałą budżetową z grudnia ubiegłego roku (nieuwzględniającą zmian w planie wydatków). Grafika jest materiałem poglądowym, którego celem jest promocja edukacji obywatelskiej oraz samorządności. Zapowiadają, że w grudniu powstanie dużo dokładniejsza mapa przyszłorocznych wydatków publicznych.

— Wielu mieszkańców miasta jest wzrokowcami. Nie każdy ma czas i głowę, by przeglądać wielostronicowe uchwały czy tabelki a taka infografika napawano przemówi do części mieszkańców i odpowie im na pytanie — na co głównie wydawane są środki publiczne. Chciałbym właśnie nawet takimi grafikami dotrzeć do wszystkich elblążan, gdyż opinia czy głos każdego z mieszkańców Elbląga ma znaczenie i tego musimy być wszyscy świadomi — komentuje przewodniczący MRM Alan Rynkiewicz.

— Ważne jest dbanie o świadomość mieszkańców, dlatego podjęliśmy tę inicjatywę. Wiele informacji nie jest przejrzystych, więc postanowiliśmy temu zaradzić i zapobiec powstawaniu półprawd — dodaje Paweł Marchlewski.
Fot. MRM Elbląg

Fot. MRM Elbląg

MRM

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Basia63 #3105957 11 paź 2022 15:06

    W końcu coś dla ludzi, fajna inicjatywa, chociaż powinno to być bardziej dokładne nie ukrywajmy.... Co jednak co pierwsza ludzka inicjatywa moi mili

    odpowiedz na ten komentarz