Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski z KPR Kobierzyce

2022-10-23 12:17:01(ost. akt: 2023-07-03 23:17:01)

Autor zdjęcia: KPR Kobierzyce

Piłkarki ręczne Startu Elbląg z Dolnego Śląska wróciły bez punktów. Przegrały z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski z KPR Kobierzyce 26:45. To nie porażka, to klęska elblążanek.
• KPR Kobierzyce — Start Elbląg 45:26 (20:16)

START: Hypka, Ciąćka — Costa 3, Gęga 2, Dworniczuk 2, Dłębocka 3, Kneźević 2, Kostuch 1, Owczarek, Stapurewicz 6, Stefańska, Tarczyluk 1, Weber 6, kary: 10 min

Najwięcej dla KPR: Wiertelak 10, Shupyk i Cygan po 5, kary: 8 min.

Przed meczem faworytem były jarosławianki, które od samego początku przeważały. Ale takiego "łomotu" nikt się nie spodziewał, gdyż Start z KPR w ostatnich 8 meczach ligowych grał jak równy z równym, a często o wyniku meczu, decydowały jego ostatnie minuty gry. Początek meczu nie zwiastował tak dotkliwej porażki podopiecznych trenera Romana Monta.

W 7 min po golach Pauliny Stapurewicz 2 oraz Weroniki Qeber elblążanki przegrywały 3:4 a po kwadransie 6:9. W tym czasie miejscowe nie wykorzystały dwóch rzutów karnych (Zoria Despodovska, Victoria Macedo). Mimo to elblążanki walczyły, goniły wynik. W 24 min po czterech golach z rzędu i kontaktowej bramce Nikoliny Kneźiević KPR wygrywał już tylko 13:12. W ostatnich pięciu minutach pierwszej odsłony meczu dominował KPR, zdobył siedem goli, Start tylko cztery i do przerwy na tablicy wyników był rezultat 20:16.

Po przerwie gra zespołu gości pozostawiała wiele do życzenia/ Drużyna nie tworzyła monolitu, grała chaotycznie, mało skutecznie w ataku, a defensywa wyglądała jak ser szwajcarski. Tak na dobrą sprawę, drużyna "Kobierek" była lepsza o klasę i nic też dziwnego, że przyjezdne poniosły sromotną porażkę. W 40 min KPR wygrywał 28:19, w 50 min 35:22 a w 55 min 42:25 Takiego "lania" nie pamiętają najstarsi kibice w Elblągu. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, na zgrupowanie kadry narodowej i na występy biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Do rozgrywek o ligowe punkty zespoły powrócą w ostatnim tygodniu listopada. Wówczas Start zagra u siebie z Młynami Stoisław Koszalin
.
Pozostałe wyniki 6.kolejki:Piotrcovia Piotrków Tryb — Gasliczanka Lwów 25:22 (11:13), Ruch Chorzów — Eurobud JKS Jarosław 24:25 (12:13), FunFloor Lublin — Zagłębie Lubin 21:29 (6:13), Młyny Stoisław Koszalin — MKS URBIS Gniezno 30:20 (11:10)