Flex inwestuje w Elblągu. Powstaną nowe miejsca pracy dla magazynierów

2022-10-24 08:24:26(ost. akt: 2022-10-25 18:05:26)   Artykuł sponsorowany
Firma Flex należy do ścisłej światowej czołówki producentów elektronicznych podzespołów i gotowych produktów. Firma ma oddziały w 30 krajach i zatrudnia 170 tys. pracowników. Flex realizuje zlecenia dla światowych liderów z różnych branż, w tym: transportowej, telekomunikacyjnej, elektronicznej, budowlanej i konstrukcyjnej, czy energetycznej. Firma projektuje, testuje, produkuje i dostarcza produkty zamawiane przez swoich partnerów biznesowych.

— Tym, co wyróżnia firmę Flex na rynku, są przede wszystkim komplementarność usług oraz innowacyjne procesy produkcyjne. Swoim klientom zapewniamy usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw — mówi Stanisław Motylski, Dyrektor Generalny Flex w Tczewie. Flex w Tczewie posiada cztery hale. W trzech z nich prowadzony jest m.in. montaż modułów elektronicznych, a także obróbka plastyczna blach i kompleksowy montaż produktów, takich jak: szafy bazowe do telefonii komórkowej, ładowarki do aut elektrycznych czy automaty samoobsługowe. Czwarty obiekt pełni funkcję nowoczesnego centrum logistycznego.
Flex w Tczewie rozwijał się w błyskawicznym tempie. Pierwsza hala produkcyjna powstała w roku 2000, rok później firma zatrudniała tysiąc, a w roku 2005 już 3 tysiące pracowników. W 2015 r. Flex otworzył w Tczewie centrum logistyczno-produkcyjne, a w tym roku firma rozpoczęła
rozbudowę jednej z hal o kolejne 20 000 m kw. Obecnie Flex w Tczewie zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników.

Obrazek w tresci

— Na zacieśniającym się europejskim rynku pracy niezbędna jest ciągła dostępność wykwalifikowanych pracowników, którzy pragną pogłębiać swoje kompetencje i wspomagać rozwój przedsiębiorstwa, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej działalności i inwestycję w Elblągu — podkreśla Stanisław Motylski. I dodaje: — W najbliższym czasie do naszego nowego oddziału będziemy poszukiwać magazynierów z uprawnieniami do obsługi wózków VNA w magazynie wysokiego składowania, operatorów wózków widłowych, jak również osób, które mają doświadczenie w pracy
magazynowej i chciałyby takie kwalifikacje uzyskać. Dlaczego Flex zdecydował się na inwestycję akurat w Elblągu? Oczywiście, lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. To miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z Trójmiastem, a dostęp do sieci dróg, portu morskiego, lotniska i międzynarodowych kolei jest dla firmy kluczowy, ponieważ pozwala w łatwy i szybki sposób dostarczać produkty do zagranicznych klientów, którzy są dla Flex głównymi odbiorcami. Firma podkreśla, że nieustannie kładzie nacisk na rozwój, czego niepodważalnym dowodem jest nowa inwestycja w naszym mieście.

— W przyszłości firma Flex nadal będzie stawiać na rozwój w Polsce, wdrażanie nowoczesnych technologii i pogłębianie kompetencji pracowników, by dostosowywać się do zmieniających wymagań klientów — mówi pan Motylski.


Obrazek w tresci