Wygraj podwójne zaproszenie na Zaduszki filmowe w Światowidzie [WEJŚCIÓWKI JUŻ ROZDANE]

2022-10-25 15:30:00(ost. akt: 2022-10-27 17:47:34)
Kino Światowid w Elblągu zaprasza na "Zaduszki filmowe"

Kino Światowid w Elblągu zaprasza na "Zaduszki filmowe"

Autor zdjęcia: Kino Światowid

Kino Światowid zaprasza na "Zaduszki filmowe". Tym razem sięgniemy do klasyki horroru. W programie znajdzie się kultowy film Murnaua "Nosferatu - symfonia grozy" z muzyką elektro-akustyczną na żywo stworzoną przez duet Emiter/Żuławy. Projekcja już 28 października o godz. 20:00. Mamy dla Was zaproszenia!
"Nosferatu - symfonia grozy" to wyjątkowe dzieło w historii kina światowego. Film powstał w 1922 roku i do dzisiaj uchodzi za jeden z najlepszych horrorów z okresu kina niemego, ale także do grona najciekawszych przykładów filmowego ekspresjonizmu.

Bohaterem jest młody agent nieruchomości, który zostaje wysłany przez swojego pracodawcę do Karpat, aby sfinalizować transakcje sprzedaży posiadłości z hrabią Orlokiem. Ostatnią noc przed przybyciem do zamku spędza w gospodzie, gdzie znajduje książkę zatytułowaną "Księga wampirów". Mieszkańcy ze strachu odradzają mu dalszą podróż. Na własnej skórze przekonał się o słusznym powodzie ich lęku - został ugryziony i od tego momentu rozpoczyna się jego dochodzenie.


Dzieło Murnaua powróci w rekonstruowanej wersji i opatrzone współczesną interpretacją muzyczną przygotowaną przez duet Emiter/Żuławy.

O artystach:
Emiter BIO Marcin Dymiter aka emiter porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych efemerycznych formacjach Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami: Joanną Rajkowską, Anną Baumgart, Anną Witkowską, Risą Takitą, Magdaleną Franczak, Karoliną Głusiec. Jako niezależny kurator związany z festiwalami Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg), Parkowanie (Gdańsk), mikro_makro (Słupsk, Flensburg), Kronika dźwiękowa (Sopot, teatr Boto), Transvizualia: city sound (Gdańsk-Gdynia) i Control Room (Gdańsk). Jest pomysłodawcą i kuratorem – wspólnie z Marcinem Barskim – projektu „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu, oraz współtwórcą Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Autor muzyki do filmów: "Beksińscy. Album wideofoniczny" Marcina Borchardta, "Proste rzeczy" Grzegorza Zaricznego.

Maciej Olewniczak - kurator wystaw interdyscyplinarnych, pracownik Centrum Sztuki Galeria EL od 2001 roku. Artysta, producent muzyki elektronicznej, kreator kultury, realizator dźwięku. Realizuje programy warsztatów i wydarzeń muzycznych/dźwiękowych oraz organizuje wystawy problemowe z zakresu sztuk wizualnych. Od 2014 pomysłodawca, kurator międzynarodowego festiwalu sztuki dźwiękowej WYDŹWIĘKI/RESONACES. Kurator działań Baltic Sounds Good w ramach programu Południowy Bałtyk - ART LINE - flagowego projektu kulturalnego Unii Europejskiej w 2013 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji festiwali, warsztatów w nagłaśnianiu i realizacji imprez muzycznych. Laureat stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Elbląga w 2019, 2021 i 2022. Twórca projektu Żuławy grającego muzykę IDM, elektronikę z domieszką ambientu. Żuławy eksplorują sonosferę za pomocą syntezatorów i małych instrumentów akustycznych.

WYGRAJ PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA ZADUSZKI FILMOWE W ŚWIATOWIDZIE


Co trzeba zrobić? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ekranizację jakiej książki chiałbyś/chciałabyś zobaczyć w kinie i dlaczego? i przesłać ją na adres gazeta@dziennikelblaski.pl do czwartku 27 października do godziny 15.30.

Redakcja Dziennika Elbląskiego wybierze dwie najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi, które zostaną nagrodzone. Każdy z laureatów otrzyma podwójne zaproszenie na Zaduszki Filmowe w Światowidzie. Zapraszamy do zabawy!


AKTUALIZACJA
Prosimy osoby biorące udział w konkursie o sprawdzenie swoich skrzynek. Wysłaliśmy laureatom szczegóły dotyczące odbioru zaproszeń.


Obrazek w tresci