Budowa tymczasowej zapory na granicy polsko-rosyjskiej [ZDJĘCIA]

2022-11-05 10:17:40(ost. akt: 2022-11-05 10:51:28)
Na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim powstaje tymczasowa zapora

Na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim powstaje tymczasowa zapora

Autor zdjęcia: 16 Dywizja Zmechanizowana

Jakiś czas temu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim zostanie zbudowana tymczasowa zapora. Wsparcia jednostkom inżynieryjnym, które realizują budowę, udzielają żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej.
Jak informowała Polska Agencja Prasowa, wicepremier Mariusz Błaszczak oświadczył, że w związku z „niepokojącymi informacjami”, iż lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, zdecydował na podjęciu działań zmierzających do wzmocnienia bezpieczeństwa na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim „poprzez uszczelnienie tej granicy”.

– W związku z tym już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów, przez żołnierzy Wojska Polskiego w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim – stwierdził Mariusz Błaszczak, po czym dodał, że decyzja o tym, że zajmie się tym właśnie MON, zapadła podczas posiedzenia Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych Rady Ministrów.

Szef MON oświadczył ponadto, że „zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu ostrzowego, który to drut jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie”. Zaznaczył też, że będzie to taka sama zapora, jak na granicy polsko-białoruskiej, o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów, a „od polskiej strony będzie także postawione ogrodzenie, które ochroni zwierzęta”.

– Współpraca to podstawa – zaznaczają żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej, którzy udzielają wsparcia jednostkom inżynieryjnym, realizującym budowę tymczasowej zapory na granicy polsko-rosyjskiej.

– W pracę zaangażowani są żołnierze 2 Pułku Inżynieryjnego, 5 Pułku Inżynieryjnego, 2 Pułku Saperów oraz wchodzącego w skład 16DZ 15 batalionu saperów – przekazuje Dywizja.

Fot. 16 Dywizja Zmechanizowana

Fot. 16 Dywizja Zmechanizowana

Fot. 16 Dywizja Zmechanizowana