Elbląg: Nowa linia autobusowa oznaczona literą "C". Od kiedy? [ROZKŁAD]

2022-11-10 11:04:53(ost. akt: 2022-11-10 11:11:49)

Autor zdjęcia: ZKM Elbląg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta, od 20 listopada 2022 r. (niedziela) funkcjonowanie rozpocznie nowa linia autobusowa oznaczona literą „C”.
Głównym zadaniem nowej linii będzie zapewnienie dodatkowego i bezpośredniego połączenia pomiędzy elbląskimi cmentarzami, na trasie: PĘTLA OGÓLNA – Fromborska – Królewiecka – Kościuszki – Agrykola – Górnośląska – Nowowiejska – 12 Lutego – Hetmańska – Grunwaldzka – Żeromskiego – Łęczycka – dolna Dębica - PĘTLA GÓRNA DĘBICA.

Obrazek w tresci


Obrazek w tresci


Rozkład jazdy linii C znajduje się TUTAJ.

– Linia zostaje uruchomiona na wniosek pasażerów. Jednocześnie informujemy, że wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania komunikacji miejskiej można zgłaszać pod numerem informacji ZKM: 55 235 55 00 lub pod adresem: zkm@elblag.com.pl – przekazuje ZKM Elbląg.

Przypomnijmy:

— Dobra wiadomość dla mieszkańców. Od 20 listopada uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa oznaczona literą C, którą bezpośrednio dojechać będzie można do elbląskich cmentarzy — przekazał ostatnio prezydent Elbląga.

Witold Wróblewski wyjaśniał: — Autobus tej linii kursować będzie z osiedla Nad Jarem przez ul. Królewiecką, Kościuszki do Cmentarza Agrykola i dalej przez praktycznie całe miasto ul. Nowowiejską, 12-Lutego, Hetmańską, Grunwaldzką, Żeromskiego, Bama do Cmentarza Dębica.

— Jak wielokrotnie zapowiadałem, cały czas monitorujemy sytuację i jeśli jest to możliwe, to wprowadzamy korekty w rozkładach jazdy — zaznaczał Wróblewski.

I dodał: — Przeprowadziliśmy diagnozę społeczną, z której wynikała potrzeba stworzenia dodatkowej linii, która zapewni bezpośredni dojazd do elbląskich cmentarzy. Możemy ją wprowadzić, dzięki środkom na ten cel z tytułu zwiększonej opłaty za bilety, która obowiązywać będzie od grudnia.

— Pracujemy również nad kolejną korektą w rozkładzie jazdy — zapowiedział prezydent Elbląga.

Co na to mieszkańcy?
— Oddajcie stare rozkłady — grzmią.
— Dobrze, że przełożenie torowiska jest bardzo kosztowne, bo jeszcze to byście obcięli i zmienili — komentuje jeden z mieszkańców.
A kolejny zastanawia się: — Wystarczyło tylko ogłosić referendum o odwołanie prezydenta i proszę bardzo, jest już pierwszy efekt. Nagle się okazuje, że mieszkańcy osiedla Nad Jarem oraz 12 Lutego, Hetmańskiej czy Grunwaldzkiej też mają prawo dojechać miejskim autobusem do cmentarza. Ciekawe, co jeszcze wróci do normy, im bliżej będzie do referendum? Basen odbudują, kolej nadzalewową, odkupią dworzec Zdrój?