Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-11-18 13:08:34(ost. akt: 2023-07-03 22:42:14)

Autor zdjęcia: Pixabay

W Braniewie i powiecie braniewskim ciekawych wydarzeń jest naprawdę sporo. Zobaczcie najnowszy kalendarz imprez, który dla was przygotowaliśmy.
CO: Rodzinna Strefa Kibica
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 22, 26 i 30 listopada

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w nietypowej jak na tę imprezę porze - na przełomie listopada i grudnia. Rodzinna Strefa Kibica będzie działać w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury, gdzie na dużym ekranie będzie można zobaczyć wszystkie mecze Polaków.
Obrazek w tresci

CO: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
GDZIE: Miejska Biblioteka w Pieniężnie
KIEDY: 24 listopada

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 10.00 w galerii bibliotecznej. Tematem spotkania będzie książka Annie Barrows oraz Mary Ann Shaffer "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek".

CO: Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece
GDZIE: Miejska Biblioteka w Pieniężnie
KIEDY: 25 listopada

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku Miś kończy już 120 lat. Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosevelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał go uwolnić, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Na wydarzenie Biblioteka zaprasza przedszkolaki i mamy z dziećmi.
Obrazek w tresci

CO: Kabaret Ani Mru-Mru
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 27 listopada od 15 do 16:30

Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym cyrkowym programie! **Cirque de Volaille** – ewidentnie miało być Voila, no ale jest, jak jest… Dlatego serwujemy roladę humoru, oczywiście nie wieprzową, z solidną porcją prawdziwej satyry w środku! Nie kroić, bo pryśnie masłem… tfu – śmiechem!

CO: Braniewskie Targi Pracy
KIEDY: 2 grudnia
GDZIE: Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego

Celem inicjatywy jest pomoc młodzieży oraz osobom poszukującym pracy w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zaprezentowanie aktualnych ofert pracy,
przedstawienie oferty edukacyjnej szkolnictwa branżowego w systemie dualnym oraz umożliwienie odwiedzającym nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami,
przedstawicielami kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego, jak i specjalistami rynku pracy Ochotniczych Hufców Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Do uczestnictwa w przedsięwzięciu organizatorzy zaproszą lokalnych pracodawców, którzy poszukują pracowników, instytucje rynku pracy, instytucje szkoleniowe oraz podmioty realizujące przygotowanie zawodowe młodocianych w systemie dualnym itp. Chcieliby, aby Braniewskie Targi Pracy i Edukacji Szkolnictwa Branżowego stworzyły lokalnym pracodawcom okazję do zaprezentowania prowadzonej działalności oraz wymagań stawianych potencjalnym kandydatom do pracy.
Obrazek w tresci


CO: Jarmark Bożonarodzeniowy
GDZIE: Pieniężno
KIEDY: 18 grudnia

Święta zbliżają się wielkimi krokami, jarmark świąteczny również... Po raz drugi w Pieniężnie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Jarmarku nie zabraknie tradycyjnych wypieków, wędlin, miodów, serów czy rękodzieła.
Obrazek w tresci

CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom.

CO: Wystawa fotografii z Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020
GDZIE: Frombork, wieża Radziejowskiego
KIEDY: do końca roku

We Fromborku, w wieży Radziejowskiego można oglądać wyjątkową wystawę fotografii z Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Autorami zdjęć są fotograficy reprezentujący Polską Fundację Paraolimpijską. Ekspozycja zawiera fotografie dokumentujące zmagania zawodników z niepełnosprawnością w wielu dyscyplinach sportowych.

CO: Giovanni Dettori – wystawa grafiki
GDZIE: Wozownia Sztuk we Fromborku
KIEDY: do końca roku

Giovanni Dettori to włoski rysownik i grafik, zajmujący się przede wszystkim techniką drzeworytu. Jego prace można oglądać do końca roku we fromborskiej Wozowni Sztuk.