Elbląg: Tężnia solankowa w parku Traugutta. Ogłoszono przetarg

2022-11-28 11:32:30(ost. akt: 2022-11-28 11:44:46)
W parku Traugutta w Elblągu ma powstać tężnia solankowa

W parku Traugutta w Elblągu ma powstać tężnia solankowa

Autor zdjęcia: archiwum, Marek Lewandowski

Władze Elbląga poszukują wykonawcy, który podejmie się budowy tężni solankowej w parku Traugutta. Jakie zadania obejmuje zamówienie i do kiedy potencjalni wykonawcy mogą składać oferty?
Zakres zamówienia obejmuje budowę tężni solankowej w formie altany, przyłącza elektrycznego, oświetlonej ścieżki pieszej, małej architektury w postaci ławek parkowych, koszy na śmieci i latarni, naprawę terenów zielonych uszkodzonych
w trakcie realizacji tężni.

Potencjalny wykonawca na zrealizowanie zadań będzie miał pięć miesięcy. Termin składania ofert mija 15 grudnia 2022 roku.

Przypomnijmy — w grudniu 2021 Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej opowiedział o dwóch swoich propozycjach do budżetu Elbląga na 2022 rok. Były to budowa tężni solankowej i stworzenie minifigurek Piekarczyka.

— Zależy nam na tym, by wprowadzać w życie takie projekty, które służą mieszkańcom, a przede wszystkim ich bezpieczeństwu i zdrowiu — mówiła wówczas Małgorzata Adamowicz.

I wyjaśniała: — Korzystanie z tężni solankowej ma duży wpływ na nasze samopoczucie, ale pomaga też przy chorobach układu krwionośnego czy oddechowego, jest też niezwykle pomocne dla osób, które przebyły Covid-19. Dzięki temu projektowi będzie można przyjść, pooddychać świeżą solanką i wzmocnić swoje zdrowie.