Stegna: Zamaskowany mężczyzna napadł na bank. Został zatrzymany po policyjnym pościgu

2022-11-30 11:12:44(ost. akt: 2023-07-03 22:32:55)

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Do banku w Stegnie wszedł zamaskowany mężczyzna, a w dłoni miał przedmiot przypominający broń.
W poniedziałek 28 listopada o godz. 12:00 dyżurna jednostki otrzymała zgłoszenie, że do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna, a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Natychmiast poinformowała patrole oraz przekazała dyspozycje. Będący w pobliżu zdarzenia funkcjonariusze zauważyli opisanych mężczyzn odjeżdżających samochodem marki Kia Cee’d i niezwłocznie rozpoczęli pościg.

Funkcjonariusze cały czas wzywali do zatrzymania się pojazdu, jednak bez rezultatu. Pojazdy kierowały się w stronę miejscowości Mikoszewo, a następnie Dworek, gdzie natychmiast przemieścili się funkcjonariusze ruchu drogowego.
Po dojechaniu do miejscowości Dworek, znajdujący się na posterunku blokadowym patrol ruchu drogowego zauważył zbliżające się pojazdy i bezpośrednio przed jadący pojazd rozłożył kolczatkę do zatrzymania uciekinierów. Po kilkunastominutowym pościgu udało się zatrzymać podejrzanych o napad na bank, przy których ujawniono broń palną.

Do takich ćwiczeń zaangażowani byli funkcjonariusze nowodworskiej komendy. Tego typu ćwiczenia są istotnym elementem, aby podnosić swoje umiejętności, pracować nad szybkością reakcji, spostrzegawczością, sprawnym i bezpiecznym pościgiem oraz komunikacją między patrolami i dyżurnym.

KPP NGD