UKS Silvant Kajak Elbląg podsumował tegoroczny sezon

2022-12-04 12:24:28(ost. akt: 2023-07-03 22:28:05)
W minionym tygodniu UKS Silvant Kajak Elbląg podsumował tegoroczny sezon. W spotkaniu udział wziął mistrz Europy w kickboxingu zawodnik tego klubu Adrian Durma. Był także prezydent miasta Witold Wróblewski.
W kończącym się 2022 roku reprezentanci elbląskiego klubu wywalczyli ponad dwadzieścia medali na mistrzostwach Polski z różnego kruszcu, począwszy od młodzika, a na seniorach skończywszy.

— Świetna baza treningowa, dobra współpraca z Urzędem Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, to wszystko sprawia, że mamy sukcesy i zawodnicy nie muszą szukać innych klubów, a co więcej dziś myślimy o tym, żeby do Elbląga ściągnąć reprezentantki Polski — mówił Wojciech Załuski (trener UKS Silvant Elbląg).

I dodał: — Jest kilka kajakarek z kadry narodowej, które w tej chwili szukają dogodnych warunków do treningów.

j — Z dwiema zawodniczkami toczą się zaawansowane rozmowy. Wychowankowie elbląskiego klubu: Paweł Krauze, Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski i Tomasz Pytel w tym sezonie z powodzeniem walczyli nie tylko na torach regatowych w naszym kraju, ale także godnie reprezentowali nasz kraj na młodzieżowych mistrzostwach Europy i Świata. Z bardzo dobrej strony pokazała się też grupa juniorów młodszych Julia i Mikołaj Kot, Mateusz Romanowski i Krzysztof Kulma, którzy są również w kadrze narodowej — mówił Wojciech Załuski. Jednak postacią numer jeden elbląskiego klubu jest obecnie Przemysław Rojek.

Pierwsza część sezonu była dla niego dość pechowa z uwagi na kontuzję, jaką odniósł na zgrupowaniu kadry narodowej w Portugalii.
— Po wyleczeniu kontuzji, wystartował na mistrzostwach Polski na dystansie 1000 metrów i wywalczył złoty medal — informuje Załuski.

Rojek jest członkiem kadry narodowej seniorów i będzie walczył o przepustkę w przyszłym sezonie na Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku w Paryżu. UKS Silwant może poszczyć się także "jedynakiem" kickboxerem Adrianem Durmą. Na początku listopada, ten utytułowany już zawodnik w Turcji wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Europy w wadze do 74 kg w formule Light Concact. W konferencji prasowej wziął także udział prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który podziękował zawodnikowi za ten sukces, wręczył list gratulacyjny oraz upominek. W swoim wystąpieniu prezydent Wróblewski zapewnił, że mimo trudnego rzeczywiście budżetu, w przyszłym roku, Miasto nie zamierza oszczędzać na sporcie.

— W ciągu ostatnich czterech lat w budżecie nawet złotówki nie wyciąłem ze sportu. Tam, gdzie były oszczędności to były, ale w sporcie tego nikt nie odczuł i tak będzie w roku następnym. Z mojej strony, klub może liczyć na wsparcie — powiedział prezydent Wróblewski.

Jerzy Kuczyński