23-latek znęcał się nad rodziną. Trafił do aresztu, grozi mu 5 lat więzienia

2022-12-11 12:52:24(ost. akt: 2022-12-11 12:57:14)

Autor zdjęcia: KPP Malbork

Policjanci zatrzymali 23-leniego mieszkańca gminy Lichnowy (powiat malborski) podejrzanego o znęcanie się nad własną matką i bratem. Młody mężczyzna od roku dręczył domowników psychicznie i fizycznie oraz okradł matkę z pieniędzy. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora stosując wobec 23-latka miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Lichnowy podejrzanego o znęcanie się nad swoją rodziną.

Z materiałów prowadzonego przez śledczych postępowania wynika, że młody mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej matki i brata. 23-latek wszczynał awantury, podczas których wulgarnie wyzywał i poniżał domowników, niszczył sprzęty domowe, groził pobiciem, a także ich szarpał, popychał i kopał, powodując naruszenia ciała.

Wcześniej domownicy nie chcieli informować nikogo o przemocy, jakiej doznają, ale agresja 23-latka wzrastała i w ostatnim czasie ukradł matce 1 tysiąc złotych z pieniędzy potrzebnych na życie. Po tym wydarzeniu kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie na policję.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania się nad rodziną i dokonania kradzieży pieniędzy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o areszt dla 23-latka, do którego sąd się przychylił i zastosował wobec podejrzanego ten środek zapobiegawczy na okres 1 miesiąca.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Czym jest Niebieska Karta? Kiedy mamy do czynienia z przemocą w rodzinie? Informacje na ten temat znajdują się TUTAJ.


KPP Malbork