Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Zgoda i Rodowo

2022-12-12 10:26:56 (ost. akt: 2022-12-12 10:27:52)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Zgoda i Rodowo (gm. Braniewo). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 58-letni kierowca volkswagena stracił nagle panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Wraz z mężczyzną pojazdem podróżowało trzech mężczyzn, wszyscy trafili do szpitala. Czynności w tej sprawie trwają.

Do zdarzenia doszło w sobotę (10.12.2022r.), parę minut po godzinie 7:00. Dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, z udziałem jednego pojazdu, którym podróżowały cztery osoby. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, medyków oraz strażaków. Ranni mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci pracujący na miejscu wypadku przeprowadzili oględziny, w których trakcie zabezpieczyli ślady oraz sporządzili niezbędną dokumentację. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili, że pojazd w chwili zdarzenia poruszał się na letnim ogumieniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-latek na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Jadąc po oblodzonej jezdni, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Trzech mężczyzn biorących udział w zdarzeniu jeszcze tego samego dnia opuściło szpital. Teraz wyjaśnianiem przyczyn tego zdarzenia drogowego zajmą się kryminalni.

Policjanci wciąż apelują o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Pamiętajmy!

Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali, zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku, możemy wpaść pod samochód. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo, to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

KPP Braniewo