środa, 29 marca 2023. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Nieprzytomny trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

2022-12-12 15:55:16 (ost. akt: 2022-12-13 07:38:17)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W poniedziałek 12 grudnia około godziny 11.20 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu osobowego. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 504 stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze i uderzył blokiem w przydrożne drzewo.

Aby wydobyć z rozbitego auta nieprzytomnego kierowcę, strażacy musieli wykorzystać zestaw narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przekazany dla załogi zespołu ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala w Elblągu. W działaniach zaangażowani byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Frombork, medycy i braniewscy policjanci.

Do drugiego zdarzenia doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Pierławki. Auto osobowe wpadło do rowu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do godziny 15.00 straż pożarna w Braniewie odnotowała dwa zdarzenia drogowe. Mundurowi zwracają się z apelem o ostrożność podczas podróży samochodem.