Pediatria i oddział niemowlęcy WSZ w Elblągu z nowym sprzętem

2022-12-13 16:25:35(ost. akt: 2022-12-13 16:41:10)

Autor zdjęcia: DE

Pediatria i oddział niemowlęcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu wzbogaciły się właśnie o nowy sprzęt komputerowy i mobilny aparat do EKG. Urządzenia służyć będą najmłodszym pacjentom, a także lekarzom i pielęgniarkom.
Jeżeli jest możliwość dzielenia się dobrem, to trzeba to robić i zachęcać do tego innych — mówił dziś w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym pan Paweł Kurek, który w imieniu jednego z elbląskich lombardów przekazał placówce sprzęt komputerowy i mobilny aparat EKG.

— Sprzęt przekazujemy tak naprawdę w imieniu mojego przyjaciela, człowieka o wielkim sercu — Igora Łukasika z Warszawy, który dołączył do naszej akcji charytatywnej i przekazał sprzęt — chciał, abyśmy wspomogli placówki w naszym regionie. Obdarowaliśmy już szkoły numer 26, 6 i 23, ale chcieliśmy wspomóc też dzieciaczki będące pacjentami szpitala — przekazał pan Paweł.

I przyznał: — Sam wychowywałem się w biednej rodzinie, miałem trudne dzieciństwo, a dziś, dzięki temu, że mogę pozwolić sobie na normalne życie, chcę jak najwięcej pomagać innym.

Przekazany przez darczyńców sprzęt będzie nieocenionym wsparciem dla oddziałów WSZ w Elblągu, które opiekują się najmłodszymi pacjentami.