Piekarczyk na Moście Wysokim już bez wędki. Policja szuka sprawcy zniszczenia figurki

2022-12-16 13:12:42(ost. akt: 2022-12-17 12:59:44)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Nasze miasto wzbogaciło się o kolejną turystyczną atrakcję, o której zrobiło się głośno nawet poza naszym regionem. Zaraz po imieninach patrona Elbląga świętego Mikołaja, w środę 7 grudnia odbyło się uroczyste odsłonięcie jednej z figurek prezentującej Piekarczyka z kotwicą, który stanął na bulwarze Zygmunta Augusta. Miasto ozdobiły jeszcze cztery półmetrowe posągi: Piekarczyk z książką przy Bibliotece Elbląskiej, Piekarczyk z gęsim piórem nieopodal I Liceum Ogólnokształcącego, Piekarczyk z wagą szalkową i Piekarczyk z wędką — oba zdobiące Most Wysoki. Niestety chyba najbardziej urodziwy Piekarczyk został już zniszczony.
— W nocy z wtorku na środę doszło do uszkodzenia jednego z Piekarczyków. Wandale urwali Piekarczykowi wędkę, na szczęście nie wrzucili jej do wody. W naszym mieście funkcjonuje miejski monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Sprawa została zgłoszona na policję i trwają czynności związane z ustaleniem tożsamości sprawców oraz okoliczności zdarzenia — przekazał Urząd Miejski w Elblągu.

I zaapelował do mieszkańców Elbląga: — Jeśli jesteście świadkami aktów wandalizmu na mieniu publicznym, które jest naszym wspólnym dobrem, prosimy o reagowanie i jak najszybsze skontaktowanie się z Komendą Miejską Policji lub strażą miejską.
Obrazek w tresci