Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Elbląg: VIII Wigilijne Spotkanie "Nie Jesteś Sam" już za nami [ZDJĘCIA]

2022-12-16 21:59:58 (ost. akt: 2022-12-16 22:21:31)

Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 2014 – jak zawsze w piątek – opowiada Piotr Grzeszczuk z elbląskiego oddziału chrześcijańskiej misji społecznej Teen Challenge. Wtedy gotowali dla ośmiu osób w potrzebie – dziś to grono jest znacznie większe.

Chociaż z nimi każdy jest niezwykły, to piątek 16 grudnia był jeszcze bardziej magiczny. Stowarzyszenie Teen Challenge Elbląg zaprosiło dziś (16 grudnia) na Spotkanie Wigilijne organizowane pod hasłem "Nie jesteś sam".

Burza, deszcz, pandemia, rosnące ceny — warunki mogą być trudne, ale jedno jest pewne — w piątek o 17 na elbląskim dworcu spotkasz załogę Teen Challenge i ich pomocników, którzy osobom w potrzebie oferują nie tylko ciepły posiłek, ale — co najważniejsze — rozmowę.

Jak przyznaje Beata Grzeszczuk, Stowarzyszenie tego typu świąteczne spotkanie przygotowuje już po raz ósmy.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi: wspólne kolędowanie, dzielenie się Bożym Słowem, modlitwa, spożycie gorących wigilijnych posiłków, wydanie potraw na wynos oraz rozdanie świątecznych kartek, upominków i prezentów.

– Nikt tego dnia nie będzie głodny i zasmucony. Każdy dostanie prowiant na wynos i słodki upominek. W naszym menu znajdą się przede wszystkim pierogi, łazanki, paszteciki, barszcz czerwony, zupa grzybowa, świąteczny bigos, ryba smażona, sałatki, ciasta i wiele innych smakołyków – wylicza Beata Grzeszczuk.