Feliks ma 3,5 roku. Ten pies przeżył koszmar. Teraz szuka domu

2022-12-21 15:28:34(ost. akt: 2022-12-21 15:35:28)

Autor zdjęcia: OTOZ Animals Braniewo

Jak informuje OTOZ Animals Braniewo, pies właściwie całe swoje życie spędził na łańcuchu, aż ten zaczął wrzynać mu się w szyję. Teraz Feliks szuka kochającego domu.
Jedna z ostatnich interwencji braniewskiego inspektoratu OTOZ Animals miała miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Płoskinia.

— Dostaliśmy wiadomość o psie, który stoi na łańcuchu i nie ma budy. Udaliśmy się na miejsce i potwierdziło się to, co nam przekazano w zgłoszeniu. Jednak nikt nam nie powiedział, że Feliks na szyi ma założony łańcuch, który rani mu szyję — opowiada Monika Hyńko z OTOZ Animals Braniewo.

I relacjonuje: — Mimo bólu jaki musiał znosić ten biedak, cieszył się na nasz widok jak szczeniak. Decyzja była oczywista. Zabieramy go do nas, żeby już nigdy nikt nie robił mu krzywdy, żeby już nigdy nie musiał cierpieć z powodu bólu powodowanego przez wrzynający się łańcuch, z powodu głodu i mrozu.

Feliks został odebrany właścicielowi, w interwencji uczestniczyła policja i przedstawiciel Urzędu Gminy Płoskinia.

— Złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez właściciela psa przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem. Złożymy pisemne zawiadomienie do UG Płoskinia o tymczasowe odebranie psa właścicielowi — informuje OTOZ Animals Braniewo.

Pies był u weterynarza, jego kondycja jest dobra. Rana na szyi nie była na szczęście aż tak głęboka i nie wymagała szycia. Zwierzak ma szczęście, że ktoś wreszcie zareagował na jego krzywdę i poinformował inspektorat.

— Nie miał budy, spał na ziemi — zimą przy siarczystych mrozach również. To cud, że przeżył. Dokarmiali go sąsiedzi, bo właściciel nie zawsze pamiętał o wodzie i jedzeniu — mówi Monika Hyńko.

— Dziękujemy bardzo policjantom z posterunku policji w Wilczętach za pomoc w przeprowadzeniu interwencji. Dziękujemy również pracownicy UG w Płoskini za pomoc. Bez Was nasza interwencja nie odbyłaby się tak sprawnie — dodaje.
Pies nadal przebywa pod opieką OTOZ Animals Braniewo, rana dobrze się goi.

— Feliks jest młody. Nie widać jeszcze tego, bo jest bardzo zaniedbany. Widać to jednak w jego zachowaniu, radości z życia i ufności do ludzi. Jeśli Feliks skradł Wasze serce, dzwońcie na nr. telefonu adopcyjnego 781 015 201 — przekazują wolontariusze.


Możesz również wirtualnie zaadoptować Feliksa:
Nr konta bank Paribas S.A.:
79 1600 1462 0008 6657 5050 6001
tytułem: wirtualna adopcja Feliksa.