Ile zarabia się w Straży Granicznej? Ruszyła rekrutacja do służby w MOSG

2023-01-09 12:35:38(ost. akt: 2023-01-09 08:42:38)
Zarobki w SG są zależne od wieku i stażu pracy

Zarobki w SG są zależne od wieku i stażu pracy

Autor zdjęcia: MOSG

Rozpoczęła się rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku do pracy może zostać przyjętych 75 funkcjonariuszy. Jakie warunki musi spełniać kandydat?
Kandydat musi przejść m.in. badanie wariografem i egzamin ze sprawności fizycznej. Kandydaci do pracy w Morskim Oddziale Straży Granicznej mogą składać dokumenty aplikacyjne w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej, między innymi w Elblągu.

Jak przekazał rzecznik prasowy MOSG kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Chętni do służby w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych.

Zarobki w SG są zależne od wieku i stażu pracy. Funkcjonariusz SG – kursant może liczyć na wynagrodzenie wynoszące ok. 3200-3400 zł netto. Strażnik, po ukończeniu kursu, zarabia ok. 4300-4700 zł netto.

Funkcjonariusz SG w służbie stałej, na najniższym stanowisku, może liczyć na wynagrodzenie wynoszące od 4400 zł do 4900 zł netto.

Piotr Mirowicz