Kosze na śmieci w Elblągu pod lupą radnych. Gdzie jest ich za mało?

2023-01-10 11:38:16(ost. akt: 2023-01-10 11:49:42)

Autor zdjęcia: archiwum DE

Radni Monika Dwojakowska, Marek Osik i Adam Matwiejczuk pytają prezydenta o kosze na śmieci, których ich zdaniem jest za mało. Chodzi o ulice Rawską i Bema. Co na to Witold Wróblewski?
Radni Monika Dwojakowska, Marek Osik i Adam Matwiejczuk złożyli interpelację w sprawie koszy na śmieci, których ich zdaniem brakuje przy ul. Rawskiej i Bema (od pętli tramwajowej do Urzędu Skarbowego).

— Brak koszy powoduje zanieczyszczenia różnymi odpadami trawników oraz terenów zielonych znajdujących się nieopodal chodnika. Mamy świadomość, że wiele koszy jest niszczonych przez wandali, ale uważamy, że na bieżąco powinny być naprawiane, a tam, gdzie ich brak, dostawiane. Czy istnieje możliwość zamontowania brakujących pojemników na śmieci na wyżej wymienionych ulicach zgodnie z propozycjami i wnioskami mieszkańców? — pytają prezydenta radni.

Witold Wróblewski odpowiada: — Informuję, że zgodnie z "Programem estetyzacji miasta w zakresie doposażenia w ławki i kosze uliczne" w 2022 roku zostało zamontowanych 27 koszy na odpady w pasach drogowych, w tym 3 sztuki na ulicy Rawskiej/Dąbrowskiego oraz 2 sztuki na terenie dzielnicy zawodzie.

— W 2023 roku zaplanowano montaż kolejnych 35 sztuk koszy, w tym także w lokalizacjach wskazanych w interpelacji. Jednocześnie informuje, że przy wyborze lokalizacji koszy uwzględnione są również możliwości ich montażu i obsługi — przekazuje prezydent Elbląga.