Elbląscy ligowcy rozpoczęli przygotowania [ZDJĘCIA]

2023-01-11 11:06:42(ost. akt: 2023-01-11 11:33:07)
W miniony poniedziałek II-ligowa Olimpia oraz III-ligowa Concordia rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej. Każdy z tych klubów ma inne cele. Olimpia chce awansować do I ligi, a Concordia pozostać na zapleczu II ligi.
OLIMPIA ELBLĄG

Podopieczni trenera Przemysława Gomułki przygotowania rozpoczęli od testów motorycznych. We wtorek wyszli już na boisko, trenowali z piłkami i tak już będzie przez cały okres przygotowawczy — mówił przed treningiem trener elbląskiego zespołu.

Przygotowania do rundy wiosennej przez cały ten czas odbywać się będą w Elblągu. W pierwszych zajęciach na stadionie przy ul. Skrzydlatej udział wzięło 25 zawodników, w tym dwóch bramkarzy.

Z nowych piłkarzy wśród trenujących przebywających na testach, był zawodnik z KKS Kluczbork i piłkarz z Ukrainy. Klub czyni starania w pozyskaniu napastnika, środkowego obrońcy i dwóch wahadłowych piłkarzy.

W sztabie szkoleniowym pojawił się nowy trener od bramkarzy Łukasz Szymański (KKS Kalisz), który na tym stanowisku zastąpił Tomasza Wojtkiewicza. Natomiast nowego asystenta trenera Gomułki poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wcześniej taką funkcję w klubie pełnił Patryk Szymik, któremu klub podziękował za współpracę.

Zapytany, o jakie cele będzie walczyła Olimpia w tym sezonie, Przemysław Gomułka (trener Olimpii) odpowiedział: — Będziemy się starać, by z każdego meczu ściągnąć jak najwięcej punktów i na koniec sezonu być w pierwszej szóstce. Jesienią zdobyliśmy 32 punkty. Jesteśmy ambitni i wiosną będę się starał z zespołem wykręcić podobny wynik, jeśli nie lepszy.

Na wiosnę w zespole elbląskim kibice nie zobaczą: Konrada Gutowskiego, Kamila Wengera (Hutnik Kraków) oraz Sebastiana Milanowskiego, z którymi klub rozwiązał umowy za porozumieniem stron. Klub opuścił także Dawid Wojtyra, któremu skończyło się wypożyczenie i wrócił do macierzystego klubu Skra Częstochowa.

W trakcie przygotowań do sezonu Olimpia Elbląg rozegra 8 spotkań kontrolnych. Batalię rozpocznie 21.01 meczem w Cetniewie z I-ligową Arką Gdynia, a zakończy na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek z zespołem Ekstraklasy na wyjeździe z Wartą Poznań.


CONCORDIA ELBLĄG
Dwudziestu zawodników wzięło udział w pierwszych zajęciach przy ul. Skrzydlatej. W gronie trenujących pojawiło się czterech testowanych młodzieżowców. Kolejni będą sprawdzani w najbliższym czasie.

Przed pierwszymi zajęciami z zawodnikami spotkał się zarząd klubu, który nakreślił zawodnikom cel na rundę wiosenną, którym jest utrzymanie się w III lidze.

W rundzie wiosennej w barwach Concordii nie zobaczymy siedmiu piłkarzy, którzy jesienią grali w tym zespole. Klub podziękował sześciu zawodnikom zagranicznym, w tym Brazylijczykowi Edilowi, a także Hubertowi Szramce.

Sztab trenerski w elbląskiej Concordii tworzą: Adrian Żurański, asystent Łukasz Nadolny (zastąpił Janusza Buczkowskiego, który objął Błękitnych Orneta) oraz trener bramkarzy Krzysztof Pilarz.

W tym tygodniu drużyna trenować będzie codziennie, a cykl treningowy zakończy sobotnim meczem kontrolnym z liderem IV ligi GKS Wikielec o godz. 14. W meczu tym w barwach Concordii zagra 31-letni Brazylijczyk Joao Augusto, który po półrocznej przerwie powrócił z III-ligowego KP Starogard Gd. Trzeba dodać, że zawodnik ten w minionym sezonie walnie przyczynił się do awansu Concordii do III ligi, zdobywając dla klubu 16 bramek.

Concordia w okresie przygotowawczym rozegra 7 spotkań kontrolnych. Rozpoczęcie rozgrywek w III lidze nastąpi 4 marca.

Jerzy Kuczyński