Pijani i bez uprawnień jeżdżą po ulicach Braniewa

2023-01-13 15:26:04(ost. akt: 2023-07-03 21:20:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Tym razem do niechlubnego grona dołączył kierowca osobówki. 38-letni mieszkaniec Braniewa został zatrzymany do kontroli przez policjantów „patrolówki”, parę minut przed północą, w czwartek (12.01.2023 r.)
Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-latek prowadził auto, mając promil alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenia w służbowych systemach potwierdziły, że kierowca ma coś jeszcze „na sumieniu”. Mężczyzna zlekceważył bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia (12.01.2023 r.) policjanci braniewskiej komendy ujawnili jeszcze dwa przypadki, w których kontrola drogowa zakończyła się sporządzeniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Braniewie.

Pierwsza kontrola miała miejsce w Pieniężnie. Policjanci patrolu ruchu drogowego w trakcie kontroli ciągnika siodłowego z naczepą ciężarową ujawnili, że aby móc kierować takim zestawem 61-latek musi mieć okulary. Przepisy mówią jasno, jeżeli w trakcie badań okulista stwierdzi, że posiadana przez nas wada wzroku może mieć wpływ na bezpieczeństwo na drodze, to w takim przypadku posiadane przez nas uprawnienia będą obowiązywać tylko, gdy posiadamy wskazaną korektę wzroku np. okulary lub soczewki. W świetle obowiązujących przepisów policjant, ujawniając brak korekty wzroku, ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierowcy oraz skierować sprawę do sądu, natomiast sąd w takiej sytuacji może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Następna kontrola drogowa miała miejsce w Braniewie na ul. Królewieckiej po godzinie 22:00. W tym przypadku 20-letni mieszkaniec gminy Braniewo postanowił wyruszyć w trasę, nie posiadając do tego uprawnień. Tak jak w przypadku pozostałych kierujących, tak i tym razem policyjna kontrola zakończyła się sporządzeniem notatki do braniewskiego sądu.

Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Nie zapominajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy głównie od nas samych.

KPP Braniewo