Zakończono poszukiwania 78-letniej mieszkanki Pasłęka. Kobieta nie żyje

2023-01-13 15:46:04(ost. akt: 2023-07-03 21:20:53)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policja odwołała poszukiwania 78-letniej mieszkanki Pasłęka. Kobieta ostatni raz widziana była przez swoją córkę w niedzielę 8 stycznia 2023 roku około godz. 20:00. Finał poszukiwań okazał się tragiczny.
Zaginiona w niedzielę 8 stycznia przebywała w miejscu swojego zamieszkania i przygotowywała się do snu. Następnego dnia w godzinach porannych córka ujawniła, że matki nie ma w domu i we własnym zakresie próbowała ustalić miejsce jej przebywania. Nie uzyskała jednak żadnych informacji mogących pomóc ustalić, gdzie przebywa zaginiona kobieta.

Policja opublikowała zapis z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek zaginionej kobiety w poniedziałek 9 stycznia przy Pl. Tysiąclecia w Pasłęku.

—Pierwszego dnia poszukiwań został zadysponowany przewodnik psa tropiącego. Pies Scott złapał ślad zapachowy i tym sposobem wniósł wiele nowych informacji. Wskazania zostały potwierdzone monitoringiem. Drugiego dnia został zadysponowany zespół złożony z planisty oraz dwojga nawigatorów. Nasze działania tego dnia polegały na wyznaczeniu sektorów, zarządzaniu zespołami oraz penetracji terenu. Niestety nie ujawniono zaginionej na przeszukanym terenie — przekazała Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn, która 9 i 10 stycznia zaangażowała się w poszukiwania.

W piątek 13 stycznia policja odwołała poszukiwania.

— Ciało kobiety zostało znalezione 13 stycznia w okolicy torowiska na wysokości miejscowości Rzeczna. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 78-latki — poinformował Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.