Elbląg: Piekarczyk, który padł ofiarą wandala, odzyskał wędkę

2023-01-17 09:16:26(ost. akt: 2023-01-17 09:23:03)
Piekarczyk odzyskał wędkę

Piekarczyk odzyskał wędkę

Autor zdjęcia: FB: Miasto Elbląg

Mamy dobrą wiadomość! Piekarczyk na Moście Wysokim ponownie może łowić ryby! – przekazały we wtorek 17 stycznia władze Elbląga. Mowa o jednej z figurek, która padła ofiarą wandala, a teraz odzyskała swój pierwotny wygląd.
Pod koniec minionego 2022 roku nasze miasto wzbogaciło się o kolejną turystyczną atrakcję, o której zrobiło się głośno nawet poza naszym regionem. Zaraz po imieninach patrona Elbląga świętego Mikołaja, w środę 7 grudnia odbyło się uroczyste odsłonięcie jednej z figurek prezentującej Piekarczyka z kotwicą, który stanął na bulwarze Zygmunta Augusta. Miasto ozdobiły jeszcze cztery półmetrowe posągi: Piekarczyk z książką przy Bibliotece Elbląskiej, Piekarczyk z gęsim piórem nieopodal I Liceum Ogólnokształcącego, Piekarczyk z wagą szalkową i Piekarczyk z wędką — oba zdobiące Most Wysoki.

Niestety, jeden z Piekarczyków padł ofiarą wandala. — Wandale urwali Piekarczykowi wędkę, na szczęście nie wrzucili jej do wody. W naszym mieście funkcjonuje miejski monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Sprawa została zgłoszona na policję i trwają czynności związane z ustaleniem tożsamości sprawców oraz okoliczności zdarzenia — informował w połowie grudnia Urząd Miejski w Elblągu.

Okazuje się, że Piekarczyk znów wygląda jak nowy.
Mamy dobrą wiadomość! Piekarczyk na Moście Wysokim ponownie może łowić ryby! Uprzedzając, Piekarczyk posiada zezwolenie i prosimy nie konfiskować mu wędki – przekazały we wtorek 17 stycznia władze Elbląga.

I ponownie zaapelowały: – Jednocześnie zwracamy się do mieszkańców z prośbą o reagowanie, jeśli jesteście świadkami wandalizmu i powiadomienie policji lub straży miejskiej. Piekarczyki są bacznie obserwowane, a my mamy nadzieję, że taki incydent nie będzie miał już miejsca.