Olimpia przegrała sparing z Arką Gdynia

2023-01-22 10:51:44(ost. akt: 2023-01-22 10:58:39)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej II-ligowa Olimpia Elbląg przegrała w Cetniewie z I-ligową Arką Gdynia 2:3. Zgodnie z decyzją trenerów spotkanie trwało 120 min.
• Arka Gdynia — Olimpia Elbląg 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
1:0 — Gol (12), 2:0 — Czubak (38), 3:0 — Azacki (48), 3:1, 3:2 — zawodnik testowany (87,112)

OLIMPIA: Witan — Jakubczyk, Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Filipczyk, Czernis, Danilczyk, Senkewicz, Famulak, Stasiak. Grali jeszcze: Łęgowski, Branecki, Kazimierowski, Łaszak, Stefaniak, Łąpieś, Szantyr, Wierzba (zaw. testowany).

Arka z Olimpią rozegrały grę kontrolną o wymiarze 3x40 min. To pozwoliło obu trenerom skorzystać z większej ilości zawodników i w dłuższym wymiarze czasowym.

Pierwsi do ataków ruszyli gdynianie i to oni dyktowali warunki gry. Na bramkę Andrzeja Witana strzelali Aleksandr Azocki, Karol Czubak, Michał Marcjanik, ale w porę interweniowała defensywa elbląska.

Wreszcie w 22 min gry gdynianie dopięli swego. Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę z pola karnego głową do siatki skierował Janusz Gol.

Gdynianie byli w ciągłym ataku, zmuszając elblążan do gry defensywnej. Druga bramka dla Arki wzięła się z błędu Witana i Dawida Danilczyka, którzy między sobą zbyt krótko rozgrywali piłkę, z prezentu skorzystał Karol Czubak i precyzyjnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Już na początku drugiej tercji pierwszoligowiec podwyższył rezultat na 3:0, po tym, jak Azacki sfinalizował dośrodkowanie Kacpra Skóry. W pierwszych 60 min Olimpia, grając z kontry, też zagrażała bramce Arki. Strzelali Maciej Famulak i Jan Senkewicz, ale bez efektu. Elblążanie walczyli jednak do końca, by poprawić rezultat. Kolejne trafienia i zdobycz bramkowa była po stronie gości. Podopieczni trenera Gomułki zdobyli dwa gole, a na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany, który trenuje z Olimpią.

Kolejny mecz kontrolny Olimpia rozegra u siebie w sobotę o godz. 12 z Sokołem Ostróda.

Zaplanowany na sobotę mecz kontrolny Concordii Elbląg z III-ligową Gedanią Gdańsk z powodu śnieżycy nie doszedł do skutku. Kolejny mecz elblążanie zagrają na wyjeździe w sobotę z KP Starogard Gdański

Jerzy Kuczyński